Nemzetközi Kapcsolatok és Diplomácia Tanszék

Competition and Cooperation in the Indo-Pacific: Diplomatic Policies of Japan and China

Online, MS Teams értekezlet

Competition and Cooperation in the Indo-Pacific – Diplomatic Policies of Japan and China

Előadó/Invited Lecturer: Prof. Dr. TAKAHARA Akio, Tokyo University
Moderátor/Host: BARTÓK András, University of Public Service
Időpont/Date: 2021. SEP. 14. 1300 (CET)
Helyszín/Place: ON-LINE

Előadás nyelve/Language: angol

Napjaink turbulens nemzetközi folyamatainak kulcsfontosságú régiójává vált az Ázsia Csendes óceáni térség, mely stratégiai régióként egyre inkább „Indo-Pacific”, vagyis indiai-csendes-óceáni kulcsövezetként jelenik meg a diskurzusban. A térség két meghatározó regionális szereplője Japán és a Kínai Népköztársasg. Az előadás keretében Prof. Dr. Takahara Akio, a Tokió Egyetem professzora, nemzetközi kapcsolatok szakértő, mutatja be e két ország szerepét és hatását a regionális és a globális folyamatokra. Beszélgetőpartnere és házigazda, Bartók András, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem tanársegédje, Kelet-Ázsia szakértő.

The Asian coastline of the Pacific and Indian oceans have become the pivotal region of turbulent contemporary international developments and the region has come to be referred to as the „Indo Pacific”, as a vital area of strategic significance. The two most infulential regional actors are Japan and the People’s Republic of China. As an invited lecturer, Prof. Dr. Akio TAKAHARA (Tokyo University), International Relations expert, will help the audience understand some key aspects of these two players regarding regional and global developments. His discussion partner and host will be András BARTÓK, assistant lecturer at the University of Public Service, East Asia expert.

Tisztelt Hallgató!

Felhívjuk a figyelmét, hogy a rendezvényen való részvétel Egyetemünk hallgatói számára "kollégiumi pontszerző esemény", de csak abban az esetben, ha a hallgató előzetesen regisztrál, valamint beazonosítható módon jelentkezik be az eseményre (NKE hallgatói fiókját használva lép be a Microsoft Teams-be, Neptun kódját is megadja) és a rendezvény teljes időtartama alatt követi az eseményt.

Üdvözlettel: a Szervezők

ÁNTK Nemzetközi Kapcsolatok és Diplomácia Tanszék