Dékáni Hivatal

A rádiófelderítés múltja, jelene, jövője

A KATONAI NEMZETBIZTONSÁGI SZOLGÁLAT TUDOMÁNYOS TANÁCSA,

A FELDERÍTŐK TÁRSASÁGA EGYESÜLET ELNÖKSÉGE,

A NEMZETI KÖZSZOLGÁLATI EGYETEM NEMZETBIZTONSÁGI INTÉZET KATONAI NEMZETBIZTONSÁGI TANSZÉK

TUDOMÁNYOS-SZAKMAI KONFERENCIÁT TART

Időpontja:     2022. május 24. (kedd) 09:00–13:00

Helye:            Nemzeti Közszolgálati Egyetem Szent László Kápolna

(1083 Budapest, Ludovika tér 2.)

A rendezvény védnöke:

• Dr. Béres János altábornagy, PhD, a Katonai Nemzetbiztonsági Szolgálat főigazgatója

A rendezvény védnöke:

• Dr. Tömösváry Zsigmond ny. dandártábornok, PhD, a Felderítők Társasága Egyesület elnöke

A konferencia célja:

A rádióelektronikai felderítés technológiája, a kibertér életünkben történő megjelenése nem a 21. században megjelenő újdonságok. Ezekről a kérdésekről hosszú évtizedek óta különböző aspektusokból szakmai viták folytak és folynak, új szempontok merülnek fel, szakmai álláspontok módosulnak. Jelen konferencia célja perspektivikus megközelítésben áttekintést adni a szakterületek fejlődéséről, gondolatokat ébreszteni a témák iránt érdeklődőkben.

08:30–09:00    Regisztráció

09:00–09:05    Levezető elnöki üdvözlés: (Dr. Kis-Benedek József ny. ezredes, az MTA doktora, a Felderítők Társasága Egyesület Tudományos Szekció vezetője)

09:05–09:15    Köszöntő: Dr. Béres János altábornagy, PhD, a Katonai Nemzetbiztonsági Szolgálat főigazgatója

09:15–09:25    Megnyitó: Dr. Tömösváry Zsigmond ny. dandártábornok, PhD, a Felderítők Társasága Egyesület elnöke

(Levezető elnök: Dr. Kis-Benedek József ny. ezredes, az MTA doktora, a Felderítők Társasága Egyesület Tudományos Szekció vezetője)

09:30–10:00    A rádióelektronikai felderítés története, technikai alapjai
(Gyenes István ny. dandártábornok, a Felderítők Társasága Egyesület alelnöke)

10:00–10:30    A távközlési technológia jelene és fejlődésének távlatai, a REF előtt álló kihívások (Falvai László ezredes, KNBSZ igazgató)

10:30–10:45    SZÜNET (büfé)

10:45–11:15    A szélessávú RH adatszerzés és iránymérés technológiai fejlesztésének irányai (Dr. Fürjes János alezredes, PhD, a KNBSZ munkatársa)

11:15–11:45    A rövidhullámú iránymérés hitelesítési kihívásai

(Svigruha Gyula ezredes, a KNBSZ munkatársa)

11:45–12:15    Az elektronikai hadviselés jövője a technikai fejlesztések tükrében
(Dr. Horváth József ezredes, a KNBSZ munkatársa)

12:15–12:20    Zárszó: Koronczai Géza vezérőrnagy (KNBSZ főigazgató-helyettes)

12:20–13:00    BÜFÉEBÉD

A konferencián történő részvétel előzetes regisztrációhoz kötött!

Felvilágosítás a konferenciával kapcsolatban:

Dr. Tömösváry Zsigmond ny. dandártábornoknál, a Felderítők Társasága Egyesület elnökénél, az alábbi elérhetőségen lehetséges: Dr. Tömösváry Zsigmond: zsiga07@t-online.hu;  tel.: +36(30)921-1640

Dr. Kenedli Tamás ezredesnél, a KNBSZ Tudományos Tanács titkáránál, az alábbi elérhetőségen lehetséges: Dr. Kenedli Tamás: tt-titkar@knbsz.gov.hu; tel.: +36(30)738-792

Rendezvény és Program iroda