Kreatív Tanulás Program Szakmai Napok

A kiterjesztett valóság módszertani alkalmazása

IV. emelet, 405-ös terem (Oktatási Központ)

IV. emelet, 405-ös terem

1089 Budapest Üllői út 82.

A képzés célja az AR bemutatása, és annak az oktatásmódszertani sajátosságainak elsajátítása. A képzés a konstruktív pedagógia és a digitális oktatás irányvonala mentén épül fel, melynek kiemelt célja egyrészt a résztvevők kreativitásának, motivációjának, alkotói tevékenységének támogatása a képzést vezető oktatók irányító és monitorozó szerepkörének érvényesítésével, másrészt pedig az érdeklődők digitális kompetenciájának fejlesztése. Mindez hozzájárul a konstruktív és a digitális pedagógia összhangjának megteremtéséhez, ahol a résztvevők önállóan alkothatnak és fejleszthetik kreativitásukat, ezáltal sikeresebb tanítási-tanulási folyamat érhető el. Célunk egy konstruktív tanulási környezet létrehozása, ahol a résztvevők „aktív alakítói” és nem „elszenvedői” a foglalkozásoknak.

A képzésen mobil eszközökkel támogatott tanítás-tanulás (mobile-assisted teaching and learning) valósul meg, aminek köszönhetően a résztvevők különböző műveleteket, tartalomfejlesztéseket végeznek, ezzel fejlesztve a digitális kompetencia és a kommunikáció területét. A képzésen lehetőség adódik az egyes részfeladatok oktatásmódszertani szerepének megvitatására is.

A képzés oktatója: Barnucz Nóra, Dominek Dalma

Az eseményen való részvétel – a fejlesztési program csoportok tervezhetőségére figyelemmel – regisztrációhoz kötött.

Tisztelettel kérjük, hogy 2022. május 15-ig legyen kedves regisztrálni.

Üdvözlettel:

Kreatív Tanulás Program