Magyar Hadtudományi Társaság

A kultúra, a vallás és az etnikum szerepe a fegyveres konfliktusokban.

4. épület / 118-as terem (Zrínyi Miklós Laktanya és Egyetemi Campus)

4. épület / 118-as terem

Zrínyi Miklós Laktanya és Egyetemi Campus

Az MHTT (Magyar Hadtudományi Társaság) CIMIC Civil-katonai kapcsolatok Szakosztály (CIMIC) workshopja.

Előadók:

• Puskás Anna (kulturális örökség),
  • Kóré András (vallás és biztonság),
  • Nagy Sándor ezredes (Kongó és etnikum)

Az MHTT CIMIC szakosztályának workshopja a kultúra, vallás és etnikum hármasát járja körül, melyek fontos szerepet játszanak a fegyveres konfliktusokban. Az előadók - saját szakterületüknek megfelelően - mutatják be a fegyveres konfliktusok mögött meghúzódó, a konfliktusokat hol előzményeiben, hol közben, hol következményeiben meghatározó hármast.  Az esemény minden szakterületen kutató számára hozzájárulhat kutatásaik elmélyítéséhez.

Szervezők:
Dr. habil Remek Éva, MHTT CIMIC szakosztály elnök
Markovics Milán Mór őrnagy, Eötvös József Kutatóközpont, Vallás és Társadalom Kutatóintézet, tudományos segédmunkatárs

Az előadás a kollégiumi pontszerzésbe beszámítható esemény.

Felhívjuk a figyelmét, hogy a konferenciaterem korlátozott befogadó képességére tekintettel csak az első 40 regisztrációt tudjuk elfogadni.

Dr. Remek Éva
Markovics Milán Mór őrnagy