Európa Stratégia Kutatóintézet

EUSTRAT kurzus XII.: Döntéshozatal az EU jövőjéről: az Európai Tanács és a kormányközi konferenciák működése

Előadó: Vivien Kalas (EJKK/Európa Stratégia Kutatóintézet)

Az Európai Unió közép- és hosszú távú jövőjéről a legfontosabb döntéseket az tagországok állam- és kormányfői hozzák meg. Tárgyalásaik részleteiről, az egyetértésig vezető útról azok zárt ajtók mögötti folytatása miatt mégis nagyon keveset tudunk. Hogyan zajlik a döntéshozatali folyamat ezeken az egyeztetéseken? Hogyan próbálják a tagállamok érdekeiket érvényre juttatni? Mely intézmények jutnak még szerephez?

Az előadás, az Európai Tanács és a kormányközi konferenciák működésének bemutatásával ezekre a kérdésekre kíván válasszal szolgálni, jobban érthetővé téve általa az EU jövőjéről való döntéshozatalt.

Előadó: Kalas Vivien 2019-ben szerzett diplomát az Eötvös Loránd Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karának politológia alapszakán. 2021-ben fejezte be tanulmányait az ELTE ÁJK politikatudomány mesterszakán.

2021 szeptemberétől az ELTE ÁJK Politikatudományi Doktori Iskolájának PhD hallgatója.

2020 januárjától a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Eötvös József Kutatóközpont Európa Stratégia Kutatóintézetének (EUSTRAT) munkatársa.

Főbb kutatási területei közé tartozik az Európai Tanács döntéshozatala, az európai uniós demokrácia, a jogállamisági kérdések, illetve az Európai Unió oktatáspolitikája.

EJKK Európa Stratégia Kutatóintézet

Schmidt Laura