Közép-európai kora esték - beszélgetés sorozat

Medveveszély, farkashelyzet és a táj szakralitásaPontszerző

Előadó: Dr Zoltán Nagy (Pécsi Egyetem), Éva Mihalovics (Durham Egyetem)

Ludovika Szárnyépület/Földszint-John Lukacs Társalgó (Ludovika Szárnyépület)

Ludovika Szárnyépület/Földszint-John Lukacs Társalgó

Ludovika Szárnyépület

Ludovika tér 1.

Meg lehet valamit tudni tudományosan az emberi hit és a táj kapcsolatáról? Van-e ennek értelme?

Vajon az őslakosok szemében a medvék által jelentett veszély a szent vagy a profán környezet eleme? Mennyiben tekinthetők a zempléni gazdálkodók, a farkasok és a borzderes szarvasmarhák ebben a vonatkozásban őslakosnak?

Hol van a művészet szerepe ezekben a viszonyokban?

Ezekre a kérdésekre keressük a választ a témák szakértőivel, a Zemplénben gazdálkodók erdőhöz és más élőlényekhez való viszonyát kutató Mihalovics Évával, a durham-i egyetem doktoranduszával és Nagy Zoltánnal, a Pécsi Tudományegyetem Néprajz-Kulturális Antropológia Tanszéke vezetőjével, aki nemrégiben a hantik és a medvék viszonyáról írt könyvet.

A beszélgetésben a kérdező szerepét Balogh Róbert, az EJKK KEKI tudományos munkatársa tölti be.

Az eseményt egy különleges beszélgetés vetítésével indítjuk!

A rendezvény ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött.

Regisztráció: https://ludevent.uni-nke.hu/e/taj_es_szakralitas

NKE Eötvös József Kutatóközpont Közép-Európa Kutatóintézet