Európa- tanulmányok Tanszék

V. BALKÁN KONFERENCIA – A BALKÁN A VÁLTOZÓ NEMZETKÖZI TÉRBEN

Ludovika Főépület

Egyetemi Központi Könyvtár Perjés Géza Terem (Ludovika Főépület, II. emelet); VI. előadóterem (Ludovika Főépület, II. emelet)

V. BALKÁN KONFERENCIA – A BALKÁN A VÁLTOZÓ NEMZETKÖZI TÉRBEN

A konferencia ideje: 2022. november 18. (péntek)

A konferencia helye: A Nemzeti Közszolgálati Egyetem Ludovika Campusa

Közhelyként szokott megjelenni, hogy a Balkán lőporos hordóként kerül definiálásra. Mivel világunk nagymértékben felgyorsult és számos tényező hat az itteni államok működésére és a politikusok döntéseire, ezért érdemesnek véljük a régió helyzetét elemezni a nemzetközi viszonyokban. Nemzetközi válságok sora teszi próbára a Balkán államainak stabilitását, kezdve a gazdasági kihívásoktól, a COVID-19 kezelésén át az orosz-ukrán háború kirobbanásáig, vagy akár a belső konfliktusok felerősödésééig. A nagyhatalmak mindig is fontos „játszótérnek” tartották a régiót, így befolyási övezetek alakultak ki itt is. A konferencián szeretnénk megvizsgálni, hogy milyen függési viszonyok alakultak ki, milyen forgatókönyveket tudunk felvázolni az egyes hatások nyomán, illetve mire számíthatunk a jövőben a nemzetközi viszonyok alakulásában.

A részletes programot a csatolt anyag tartalmazza.

ÁNTK Európa-tanulmányok Tanszék