A workshopon a résztvevők megismerkedhetnek egy sokoldalúan használható, hallgatóközpontú és a hallgatói aktivitást támogató munkaformával, a feladat-állomásos tanulással, melyet – a saját élmény megszerzése érdekében - egy konkrét témán keresztül ki is próbálunk majd.
Ennélfogva a workshop első felében szó lesz a felsőoktatásban is hatékonyan használható nyílt munkaformákról, ezek elemzéséről és összevetéséről, kiemelve a feladat-állomás módszerét. A munkaforma legfőbb jellemzőinek összefoglalása után lehetőség lesz annak kipróbálására is. Ennek során a digitális prezentációk témakörét járjuk körbe feladatállomások segítségével, mely téma a felsőoktatás oktatóinak oktatási és kutatási, konferenciamegjelenési feladataihoz egyaránt jól kapcsolódik.
Az egyes állomások különálló témákat dolgoznak fel (pl. online források és copyright, digitális poszterprezentációk, felhő alapú prezentációszerkesztés, interaktivitás növelése digitális eszközökkel, prezentációmegosztó szolgáltatások, prezentálás online konferencián, a hozzáférés növelése), melyeket saját érdeklődésüknek megfelelően járhatnak körbe a résztvevők.
A workshop kettős összegzéssel zárul: egyrészről röviden összegezzük a feldolgozott témához kapcsolódóan a prezentálás digitális eszközeit, az ezekben rejlő lehetőségeket, majd reflektálunk a felhasznált módszerre is:
• Hogyan érdemes megszervezni a feladat-állomásos tanulást?
• Milyen előnyökkel és esetleges hátrányokkal számolhatunk?
• A workshopon tapasztaltak alapján milyen lehetőségeket kínál a munkaforma saját szakterületünkön?
A workshopon való részvételhez laptop vagy mobil eszköz használatára, illetve fülhallgatóra van szükség!
A workshopot tartja: Dr. habil. Dringó-Horváth Ida
Az eseményen való részvétel – a fejlesztési program csoportok tervezhetőségére figyelemmel – regisztrációhoz kötött.
Tisztelettel kérjük, hogy 2023. január 29-ig legyen kedves regisztrálni.
Üdvözlettel:
Kreatív Tanulás Osztály
Kreatív Tanulás Osztály