NKE - HEAD

HEAD-NKE Nyitó előadás: Lobbitevékenység az Európai UnióbanPontszerző

Előadó: Balázs Kós (Blue Door Consulting), Bernadett Petri (Európai Parlament), Borbála Szigeti (Európai Bizottság Magyarországi Képviselete)

Oktatási Központ/Földszint-III. előadó (Oktatási Központ)

Oktatási Központ/Földszint-III. előadó

Számos dolgot tanulunk az Európai Unióról; hogyan működik a törvényhozása vagy költségvetés kidolgozása. Azonban arról nagyon keveset tudunk, hogy a multinacionális vállalatok hogyan üzletelnek az Unióval egyes szabályok, támogatások esetében. De miért is fontos az uniós intézmények és a lobbicsoportok közötti párbeszéd? Az uniós intézmények számos olyan csoporttal és szervezettel működnek együtt, amelyek meghatározott érdekeket képviselnek, és lobbitevékenységet folytatnak. Ez a döntéshozatali folyamat jogszerű és szükséges része, melynek célja, hogy az uniós szakpolitikák az emberek tényleges igényeit tükrözzék.

A HEAD-NKE tavaszi félévének első előadásának célja, hogy betekintést nyerhessünk a színfalak mögé és jobban megismerjük ezt az államok felett álló uniót. Előadóink között lesz politikai tanácsadó az Európai Parlamentből Petri Bernadett személyében, aki az Egyetemünkön működő Európa Stratégiai Kutatóintézet munkatársa; Szigeti Borbála Európai Bizottság Magyarországi Képviseletétől érkezik hozzánk és nem utolsó sorban Kós Balázs, a Blue Door Consulting alapítója és vezérigazgatója, akinek a cégek arra szakosodott, hogy nemzetközi és európai uniós tapasztalatait használva segítse a magáncégek Európai Unióval való kapcsolatainak kiépítését és fejlesztését.

Ha felkelkeltettük az érdeklődéseteket, akkor szeretettel várunk 2023. 03. 06-án hétfőn 18:00 órakor az Oktatási Épület III. Előadójában!

Facebook esemény linkje: https://fb.me/e/2Pmd2Ss8G7

HEAD-NKE