Oktatási Rektorhelyettes

Szólj be a papnak!

Oktatási Központ/1. emelet-112-113. MULTI (Oktatási Központ)

Oktatási Központ/1. emelet-112-113. MULTI

Tisztelt Érdeklődők!

Egyetemi lelkészeink szeretettel várják Önöket a "Szólj be a papnak! c. rendezvénysorozat keretén belül megszervezett eseményére!

Dátum: 2023. március 22. 18.00

Helyszín: Oktatási Központ 112-113. terem

Az előadáson való részvétel regisztrációhoz kötött!

Szeretettel várjuk Önöket!

A program leírása:

2017 februárjában a debreceni evangélikus igazgató lelkész, Asztalos Richárd, a domonkos rend debreceni Szent László Plébánián szolgáló tagja, Tokodi László, valamint a Debrecen-Árpád-téri református gyülekezet lelkipásztora, Veres János, gyülekezeteik aktív tagjainak ötletére és támogatásával, egy önkéntes csapatra támaszkodva útjára indította a ’Szólj be a papnak!’ című rendezvénysorozatot.

A kezdeményezés célja egyfajta "kocsmai evangelizáció", amelyen alkalmat szeretnénk adni zömében olyan fiatalok számára, akik nem járnak templomba és gyülekezetbe, hogy a saját életük nagy kérdései kapcsán megismerkedhessenek egyházaink képviselőinek (személyes) álláspontjával, és találkozzanak a keresztény hittel, Jézus Krisztus üzenetével. A rendezvények egyszerre szolgálják a hitéleti ismeretterjesztést és a vitakultúra fejlesztését, valamint fórumot biztosítanak a legaktuálisabb társadalmi kérdések széleskörű, interaktív megvitatásának. A provokatív címadásunk "Szólj be a papnak!", illetve az interneten és oktatási intézményekben terjesztett plakátjainkon alkalmaink azt hivatottak hirdetni, hogy nem az egyházi álláspont formális „kinyilatkoztatásáról” van szó, hanem nyílt diskurzusról. Ennek megfelelően a beszélgetéseink moderátora arra bátorítja a közönséget, hogy minél több kérdést tegyen fel, főleg olyanokat, amelyeket a hallgatóság tagjainak eddig nem volt lehetősége vagy bátorsága „nekiszegezni” egy lelkésznek vagy egy papnak. Átengedjük a kezdeményezést a kérdezőknek, azt remélve, hogy a válaszaink hitelessége megnyitja számukra a kaput a gyülekezeteink világa és a hitünk igazsága irányába.

A téma:

Március 22-i alkalmunk témája a "A szeretet soha el nem múlik?" - vagyis a házasság lesz, a HÖK ajánlását figyelembe véve.

Dr. Tihanyi Miklós

NKE Hallgató