A Moodle e-learning platform lehetővé teszi az oktatók és kutatók számára, hogy online interaktív tanulási anyagokat, kutatási eredményeiket, módszertani útmutatókat hozzanak létre és oszthassanak meg a hallgatóikkal. A Moodle rugalmas lehetőséget ad a tanulásra, hiszen a feltöltött információk időkorlátozás nélkül és bárhonnan szabadon hozzáférhetőek. Lehetőség van interaktív tanulási módszerek bevezetésére, illetve számtalan szöveg, videó, kérdőív, játék, teszt megismerésére. A hallgatók ezeket csoportosan vagy egyénileg is feldolgozhatják, hiszen ezek egyidőben több felhasználó által is elérhetőek. Az oktatók különböző módszerekkel (online tesztek, projektek, dolgozatok, feladatok, stb.) adhatnak visszajelzést a hallgatók felkészültéségéről. A rendszer lehetőséget ad a fizikailag távollévő tagoknak egymás segítésére is.
A Moodle rendszer nem helyettesíti ugyan a jelenléti képzést, viszont számos előnnyel rendelkezik a jelenléti kreatív tanítás és tanulás kiegészítésében: lehetővé teszi az oktatók és hallgatók számára, hogy idő-, hely- és létszámkorlát nélkül, gazdag adattartalommal, illetve interaktív, rugalmas és közösségi módon tanuljanak és kutassanak. Az előadó egyik saját tantárgyán keresztül mutatja be, milyen adatokat és miért javasol a Moodle rendszerbe felvinni.
A workshopot tartja: Dr. Petruska Ferenc alezredes, tanszékvezető egyetemi docens, HHK Honvédelmi Jogi és Igazgatási Tanszék
Az eseményen való részvétel regisztrációhoz kötött.
Várjuk szeretettel jelentkezését!
Kreatív Tanulás Osztály