Amerika Kutatóintézet

Tudomány és KözéletPontszerző

Előadó: Prof. Deborah Avant (International Studies Association), Prof. Ferenc Oberfrank (Hungarian Academy of Sciences), Dr Gergely Deli (University of Public Service), Prof. István Stumpf (Institute for American Studies), Dr Bernát Török (Eötvös József Research Centre)

1. emelet-100. Széchenyi Díszterem/Ludovika Főépület (Ludovika Főépület)

1. emelet-100. Széchenyi Díszterem/Ludovika Főépület

Ludovika Főépület

Ludovika square 1.

For English we kindly ask you to scroll down.

A nemzetközi kapcsolatok turbulens időszakát nemcsak a nagyhatalmak, hanem a narratívák versenye is jellemzi. Az egyre jobban polarizált érdek- és értékviták a közélet és a tudomány kapcsolatát is válságközeli állapotba taszították. Egyfelől a közélet a tudomány képviselőit is aktivizálja, másfelől a tudomány integritása a közélettel szemben nélkülözhetetlen. De mit lehet tenni? A tapasztalatokról és tanulságokról Prof. Deborah Avant, a University of Denver professzora, és világ egyik legbefolyásosabb nemzetközi tanulmányokkal foglalkozó tudományos társasága, az International Studies Association 2022/23-as elnökével folytatunk beszélgetést.

Program

13:00 – 13:05 Köszöntő – Mártonffy Balázs, intézetvezető, Nemzeti Közszolgálati Egyetem, Amerika Kutatóintézet
13:05 – 13:25 Megnyitó előadás, Deborah Avant, professzor, University of Denver
13:25 – 14:30 Kerekasztal beszélgetés

A beszélgetés résztvevői

• Deborah Avant, professzor, University of Denver

• Oberfrank Ferenc, köztestületi igazgató, Magyar Tudományos Akadémia

• Deli Gergely, rektor, Nemzeti Közszolgálati Egyetem

• Stumpf István, emeritus professzor, Nemzeti Közszolgálati Egyetem, Amerika Kutatóintézet

• Török Bernát, igazgató, Nemzeti Közszolgálati Egyetem, Eötvös József Kutatóközpont

A rendezvény nyelve magyar angol szinkrontolmács biztosításával.

A részvételre csak előzetes regisztráció mellett van lehetőség.

Az esemény után kötetlen kávézásra hívjuk a résztvevőket a helyszínen.

Minden érdeklődőt szeretettel várunk!

This turbulent period in international relations is characterized not only by the competition between great powers, but also by the competition of narratives. The increasingly polarized debates about interests and values have also pushed the relationship between public life and science into a state of near crisis. On the one hand, public life also activates the representatives of science, while on the other hand, the integrity of science vis-à-vis public life is indispensable. But what can be done? We discuss experiences and lessons learned with Prof Deborah Avant, professor of the University of Denver, and the 2022/23 President of the International Studies Association, one of the world's most influential academic associations in international studies.

Program

13:00 – 13:05 Welcome –Balázs Mártonffy, Head of Institute, Institute for American Studies, University of Public Service

13:05 – 13:25 Keynote speech, Deborah Avant, Professor, International Studies Association, University of Denver

13:25 – 14:30 Roundtable discussion

Panelists of the discussion

• Deborah Avant, Professor, International Studies Association, University of Denver

• Ferenc Oberfrank, Director, Public Association, Hungarian Academy of Sciences

• Gergely Deli, Rector, University of Public Service

• István Stumpf, Professor Emeritus, Institute for American Studies, University of Public Service

• Bernát Török, Director, Eötvös József Research Center, University of Public Service

The language of the event is English and Hungarian with simultaneous interpretation. Participation requires prior registration.

Participants are invited to an informal discussion over coffee after the event on site.

We are looking forward to welcoming all interested!

EJKK Amerika Kutatóintézet