Világűrjog és -Politika Kutatóintézet

Túlzsúfolt Föld-körüli pályák: a műhold megakonstellációk technológiai és szabályozási kihívásai

Előadó: Balázs Dr. Bartóki-Gönczy (NKE Világűrjog és Politika Kutatóműhely), Dr Diána Daczi (NMHH)

Orczy Úti Kollégium/Földszint-A terem (Orczy Úti Kollégium)

Orczy Úti Kollégium/Földszint-A terem

Orczy Úti Kollégium

1089, Budapest, Orczy út 1.

Tisztelettel meghívunk minden szakembert és érdeklődőt a HTE Rádiótávközlési Szakosztály, valamint a Nemzeti Közszolgálati Egyetem alábbi nyilvános szakmai rendezvényére:

Az előadások az űrtávközlés aktuális szabályozási kérdéseit járják körül, érintve a technológia alkalmazási területét is. Tárgyalják a föld-körüli pályák kisajátításának problémakörét, a műholdak forgalomszabályozásának nemzetközi helyzetét, valamint betekintést nyújtanak a szabályozási keretrendszerbe (Korlátos erőforrás és használata, az ITU szerepe, az NMHH feladatai), továbbá megismertetnek az alapfogalmakkal (műholdas pálya/pályapozíció, frekvenciák és koordináció).

Előadók:

Dr. Bartóki-Gönczy Balázs, tanszékvezető egyetemi docens (NKE ÁNTK), a Világűrjog és Politika Kutatóintézet vezetője (NKE EJKK), az NMHH Médiatanácsának tagja,

valamint

Dr. Daczi Diána, űrtávközlési szabályozási szakértő (NMHH)

Minden érdeklődőt szeretettel várunk!

Az eseményen való részvétel regisztrációhoz kötött!

Huszár Borbála