EURÓPA NAPI SÁTOR/BŐVÍTÉSPOLITIKA/ THE ENLARGEMENT PROCESS TENT

Az Európai Unió Tanácsa 2011. és 2024. évi magyar elnökségeinek kihívásai, lehetőségei és tanulságai (ÁNTK Európa-napi panel)

Előadó: Dr. Győri Enikő, európai parlamenti képviselő, Zsigmond Barna Pál, parlamenti államtitkár, Európai Uniós Ügyek Minisztériuma, Zalai Csaba - mesteroktató, ÁNTK, korábbi helyettes államtitkár, EU főtanácsadó

Party sátor / Party tent (Orczy-park)

Party sátor / Party tent

Orczy-park

1089 Budapest, Orczy út 1.

A képen embléma látható

Automatikusan generált leírás

LUDOVIKA FESZTIVÁL 2024-BEN IS

2024-ben május 09. és 11. között széles programkínálattal, hivatásrendi bemutatókkal, koncertekkel és Ludovika Szabadegyetemi előadásokkal várja az NKE az érdeklődőket a Ludovika Campuson. A három napon át tartó rendezvény programkínálata a hagyományokat követi: zene, tánc és a hivatásrendek bemutatói mellett újra érdekes előadásokkal, beszélgetésekkel várjuk a látogatókat május 9-én és 10-én.

Dr. Győri Enikő - európai parlamenti képviselő

1992-ben a Budapesti Közgazdaságtudományi Egyetem, Nemzetközi Kapcsolatok szakán diplomázik. 2000-ben ugyanitt PhD-fokozatot szerez. Volt Magyarország madridi és római nagykövete is. 2009-2010 között európai parlamenti képviselő. 2010-2014 között a Külügyminisztérium, EU-ügyekért felelős államtitkára. 2019-óta újra EP képviselő.

Számos kitüntetéssel rendelkezik többek között a francia Becsületrend tiszti fokozata, a belga Koronarend parancsnoki fokozata, a spanyol Polgári Érdemrend nagykeresztje, Magyarország köztársasági elnökének érdemérme, valamint az Olasz Köztársasági Érdemrend nagykeresztje.

Az előadás helyszíne a nagy érdeklődéssel való tekintettel megváltozott. Új helyszín: Party sátor

Zsigmond Barna Pál - parlamenti államtitkár Európai Uniós Ügyek Minisztériuma

1996-ban az ELTE Állam- és Jogtudományi Karán szerzett jogi diplomát, miután egy évig az Uppsalai Egyetemen is folytatott tanulmányokat a Svéd Intézet ösztöndíjasaként. 2001-2002 között az Oktatási Minisztériumban, háttérintézményi igazgatóként, 2002-2003-ban pedig a Határon Túli Magyarok Hivatalának főosztályvezetőjeként dolgozott. 2003 és 2010 között a magánszektorban folytatta pályafutását. 2010 és 2017 között Magyarország csíkszeredai főkonzulátusának vezetőjeként szolgált nagyköveti rangban.

2017 és 2023 között a Kárpát-medencei külképviseletek tevékenységének összehangolásáért, illetve a határon túli magyar közösségek hatékony támogatásáért felelt a Külgazdasági és Külügyminisztérium miniszteri biztosaként.

2018 óta parlamenti képviselő, és a törvényhozás tagjaként is aktív szereplője volt a külpolitikai folyamatoknak. Az Európa Tanács Parlamenti Közgyűlésének magyar delegációvezető-helyettese, a Jogi Bizottság tagja, valamint a NATO Parlamenti Közgyűlés magyar delegációvezetője, és az Országgyűlés Külügyi Bizottságának alelnöke volt.

Zalai Csaba - mesteroktató, ÁNTK, korábbi helyettes államtitkár, EU főtanácsadó

1998-ban közgazdászként diplomázott a Budapesti Közgazdaságtudományi Egyetemen. 1999–ben került a Külügyminisztériumba, ahol középvezetői tisztségeket töltött be, majd Magyarország EU melletti brüsszeli Állandó Képviseletén dolgozott meghatalmazott és rendkívüli követként. 2015 után nagykövet, EU-főtanácsadó a macedón kormánynál Szkopjéban, majd a Miniszterelnöki Kabinetirodában, illetve Kormányirodában dolgozott. 2018–2021 vezető-kormányfőtanácsos a Miniszterelnöki Kabinetirodán. 2022-től az Igazságügyi Minisztérium Európa-politikáért felelős helyettes államtitkára lett, majd az Európai Ügyek Minisztériumában töltötte be ugyanezt a tisztséget. 2024–től az NKE ÁNTK Európa-tanulmányok Tanszékének mesteroktatója, a Nemzetközi Szervezetek Kutatóműhely vezetője. Kutatási terület: Integrációs elméletek, az európai integráció története, az Európai Unió intézményrendszere és működése, az EU bővítése és a nyugat-balkán európai integrációs perspektívája, az EU és az euróövezet (gazdasági) integrációja, az EU közös költségvetése és többéves pénzügyi kerete.

Az előadás magyar nyelven zajlik!

Várunk szeretettel minden érdeklődőt!

Rendezvény és Program Iroda

Érdeklődő