Orczy Úti Kollégium/Földszint-A terem (Orczy Úti Kollégium)

Orczy Úti Kollégium/Földszint-A terem

Orczy Úti Kollégium

Kedves Érdeklődők! Kedves Hallgatótársaink!

A Nemzeti Közszolgálati Egyetem Államtudományi és Nemzetközi Tanulmányok Karán működő Magyary Zoltán Szakkollégium, a Magyar Vöröskereszt közreműködésével VÉRADÁST szervez.

🗓 Időpont: 2024. április 29. (hétfő) 10:00 - 16:00

📍 Helyszín: Orczy úti Kollégium
A, B, C, D Multimédiás terem

"Neked csak egy tűszúrás másnak az élete!” – Ezzel a felfogással szervezzük meg a Véradónapot 2024 áprilisában.
A vér nélkülözhetetlen az életmentésben és a rászoruló betegek gyógyításában. A WHO 2020-as felmérése alapján csupán Magyarországon 380 ezer egység vérre van szükség évente, Európára nézve ez a szám 32 millió. Önkéntes véradók nélkül ez lehetetlen lenne, és mint tudjuk, a vér semmi mással nem pótolható.
Szeretnénk hozzájárulni a szervezéssel, és lehetőséget biztosítani a hallgatók, dolgozók és mindenki számára, hogy e nemes cselekedettel másoknak segítsenek (egy ember, akár három betegnek is).

Idén is bekapcsolódunk a Felsőoktatási Véradóversenybe. Gyere és segíts, hogy ismét az NKE nyerhessen!

Magyary Zoltán Szakkollégium

Érdeklődő