2024. évi rendezvények

Mesterséges intelligencia a felsőoktatás-pedagógiában

Europe/Budapest
Oktatási Központ/1. emelet 117. SZG Labor (Oktatási Központ)

Oktatási Központ/1. emelet 117. SZG Labor

Oktatási Központ

Leírás

Tisztelt Érdeklődő!

2024. május 29-én a Kreatív Tanulás Iroda szervezésében kerül megrendezésre a „Mesterséges intelligencia a felsőoktatás-pedagógiában” című oktatásmódszertani workshop Egyetemünk oktatói számára. 

A workshop időpontja: 2024. május 29. 09:00-12:30

A workshop helyszíne: Oktatási Központ O-117. szg. labor

A workshop oktatója: Dr. Horváth László egyetemi adjunktus, ELTE PPK

A workshop célja, hogy a résztvevőkkel közösen értelmezze a mesterséges intelligencia fogalmát, felhasználási lehetőségeit, korlátait és kockázatait a felsőoktatásban. A workshop első harmadában interaktív módon áttekintjük a mesterséges intelligencia és kapcsolódó alapfogalmak definícióit, felsőoktatás-pedagógiai szempontból releváns szempontjait (pl. generatív mesterséges intelligencia, nagy nyelvi modellek működése, a hallucináció problémája, átalakuló oktatói szerepek, tanulási-tanítási és értékelési tevékenységek átalakítása MI-ellenálló – MI-befogadó tengelyen stb.). A workshop második harmadában olyan konkrét, felsőoktatási kontextusban használható eszközöket (pl. EduiAide.AI, Wisdolia stb.) tekintünk át és próbálunk ki, amelyek az oktatói munka egy-egy szeletére vonatkozóan tudják támogatni a pedagógiai munkát (pl. kurzustervezés, segédanyagok és feladatok létrehozása, tanulás támogatása stb.). A workshop utolsó harmadában a résztvevők saját élményű tapasztalati tanulásban vehetnek részt nagy nyelvi modellek hatékony promptolása kapcsán, egy mega-prompt segítségével személyre szabott esetpéldán keresztül gondolhatja át mindenki az MI pedagógiailag tudatos integrációját a saját oktatói gyakorlatában, közösen reflektálva a felmerülő szempontokra, javaslatokra és meta-szinten a mega-prompt működésére. A workshop ez utóbbi komponense kutatáshoz is kapcsolódik, így a létrehozott anyagokat a résztvevők aktív beleegyezése után anonim módon kutatási célokra is szeretnénk felhasználni (beleegyezés hiányában a beküldött anyagok törlésre kerülnek). 

Kérjük, hogy a résztvevők válasszanak ki egy-két konkrét kurzust, illetve ahhoz kapcsolódóan tervezett tanulási-tanítási tevékenységeket és értékelési, számonkérési módszereket, amely kapcsán esetleg konkrét kérdéseik merülnek fel a mesterséges intelligencia pedagógiailag tudatos felhasználása (vagy adott esetben az akadémiailag tisztességtelen használat megakadályozása) kapcsán. A workshopon ezekhez a konkrét példákhoz, kérdésekhez kötődően szeretnénk áttekinteni a lehetőségeket és kihívásokat, hogy a résztvevők számára minél kézzelfoghatóbb eredményekkel szolgáljon a workshop.

Az eseményen résztvevők maximum létszáma: 24 fő

A részvétel regisztráció köteles.

Várjuk szeretettel rendezvényünkön!

Regisztráció
Érdeklődő
Kreatív Tanulás Iroda