2024. évi rendezvények

Erdélyi terepgyakorlat

Erdély (Erdély)

Erdély

Érdekel a földrajz? Szeretnél olyan helyekre utazni, ahol a természet még érintetlen szépségében ragyog? Jelenleg 11., 12. vagy 13. évfolyamon tanulsz középiskolában?

Amennyiben igen, jelentkezz a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Nemeskürty István Tanárképző Kar által szervezett INGYENES terepgyakorlatra.

A jelentkezéshez semmi mást nem kell tenned, mint jelen felületen regisztrálni és egy rövid, legfeljebb 1 oldalas motivációs levelet feltölteni, amelyben bemutatod, hogy miért szeretnél részt venni a terepgyakorlaton.

Amennyiben bármilyen kérdésed van, a következő e-mail címen tudod felvenni velünk a kapcsolatot: terepgyakorlat@uni-nke.hu.

Programterv

Az ötnapos terepgyakorlat keretében ellátogatunk Székelyföld több híres látnivalójához és településére, így Gyergyószentmiklósra, Székelyudvarhelyre, Csíksomlyóra, Madéfalvára, Farkaslakára. De nem hagyhatjuk ki a természet csodáit sem: a torjai büdösbarlangot, az Apor-lányok „feredőjével”, a szovátai sós tavakat, a Sószurdokot, a parajdi sóbányát, Szejkefürdő petróleumos borvizét, a Gyilkos-tavat és a Békás-szorost. A Szent Anna-tó vize egy kráterben gyűlt össze, míg a Csomád másik mélyületében a Mohos-láp bennszülött növényeinek látványa gyönyörködtetheti szemünket. Aki a Kis-Cohárdra felkapaszkodik velünk, csodálatos kilátásban lehet része. Természetesen útközben is akad látnivaló bőven: megállunk Brassóban, s a híres szászhermányi erődtemplomot is meglátogatjuk. Visszaúton pedig Segesvár, Kolozsvár is "terítékre" kerül, a körösfői „kertek alatt” dalra fakadunk, miközben Petőfi Sándorról is megemlékezünk.

1. nap

Indulás: hajnali 4 órakor. Indulás helye: Nemzeti Közszolgálati Egyetem (1083 Budapest, Üllői út 82.).

Kérés esetén az Egyetem kollégiumában szállást biztosítunk a résztvevő diákok számára az indulás előtti éjszakán.

Budapest – Szeged – Nagylak – Arad – Nagyszeben – Brassói városnézés – Szászhermány, erődtemplom – Székelykeresztúr.

2. nap

Székelykeresztúr – torjai Büdös-barlang, Apor-lányok feredője – Szent Anna-tó (túra a tó környékén) és Mohos-tőzegláp – Csíksomlyó (templom) – Madéfalva – Székelykeresztúr (esti séta a városban, Petőfi körtefája).

3. nap

Székelykeresztúr – Gyergyószentmiklós – Pongrác-tető – Gyilkos-tó – Békás-szoros – (Kis-Cohárd) – Székelykeresztúr.

4. nap

Székelykeresztúr – Szováta (Medve-tó és környéke) – Parajdi sóbánya és/vagy „Sószurdok” – Korond – Farkaslaka – Szejkefürdő (székelykapu-gyűjtemény) – Székelykeresztúr.

5. nap

Székelykeresztúr – Fehéregyháza (Petőfi-emlékmű) – Segesvár (történelmi városmag) – Kolozsvár (rövid városnézés) – Körösfő – Bánffyhunyad – Nagyvárad – Bors – Szolnok - Budapest.

Várható érkezés: 22 órakor. Érkezés helye: Nemzeti Közszolgálati Egyetem (1083 Budapest, Üllői út 82.).

Az ötnapos terepgyakorlat során a szállás Székelykeresztúron lesz, ahol a reggeli, ebéd és vacsora biztosított a résztvevő diákok számára.

A jelentkezési határidő: 2024. október 15. A jelentkezési határidő leteltét követően a résztvevő diákokat az általuk megadott e-mail címen értesíteni fogjuk.

Nemzeti Közszolgálati Egyetem

Érdeklődő