Civilisztikai Tanszék

Magánjogi könyvmustra

Oktatási Központ/1. emelet-112-113. MULTI (Oktatási Központ)

Oktatási Központ/1. emelet-112-113. MULTI

1083 Budapest, Üllői út 82.

Sok szeretettel invitáljuk Önt a

„Magánjogi könyvmustrára”,

amelynek keretében a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Államtudományi és Nemzetközi Tanulmányok Kar Civilisztikai Tanszékének kötelékébe tartozó oktatók közelmúltban megjelent könyvei kerülnek bemutatásra.

A rendezvény időpontja:
2020. október 16. (péntek) 11
.00 óra

A rendezvény helyszíne: Ludovika Campus Oktatási Központ 112-113. terem (1083 Budapest, Üllői út 82.)

11.00–11.10  Megnyitó
Dr. Papp Tekla (tanszékvezető egyetemi tanár, Nemzeti Közszolgálati Egyetem, Civilisztikai Tanszék)

11.10–11.30   Barzó Tímea és Papp Tekla Civilisztika II. Dologi jog – Felelősségtan című könyvének bemutatása
Dr. Nochta Tibor (tanszékvezető egyetemi tanár, Pécsi Tudományegyetem, Polgári Jogi Tanszék)

11.30–11.50   Dúl János, Lehoczki Zóra Zsófia, Papp Tekla, és Veress Emőd Társasági jogi lexikon című könyvének bemutatása
Dr. Miskolczi-Bodnár Péter (dékán, tanszékvezető egyetemi tanár, Károli Gáspár Református Egyetem, Kereskedelmi Jogi és Pénzügyi Jogi Tanszék)

11.50–12.10   Nochta Tibor és Papp Tekla Üzleti kockázat a szerződéses viszonyokban című könyvének bemutatása
Dr. Vékás Lajos (akadémikus, professor emeritus, Eötvös Loránd Tudományegyetem, Polgári Jogi Tanszék)

12.10–12.30  Barzó Tímea A magyar család jogi rendje című könyvének bemutatása
Dr. Hegedűs Andrea (egyetemi docens, Szegedi Tudományegyetem, Civilisztikai Tudományok Intézete)

12.30–12.50   Barta Judit A tervezői tevékenység komplex bemutatása, valamint az építészeti, műszaki alkotások és terveik szerzői jogvédelme című könyvének bemutatása
Dr. Grad-Gyenge Anikó (tanszékvezető, habilitált egyetemi docens, Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, Üzleti Jog Tanszék)

12.50–13.10  Papp Tekla Atipikus szerződések című könyvének bemutatása
Dr. Leszkoven László (egyetemi docens, Miskolci Egyetem, Polgári Jogi Tanszék)

13.10–13.20  Záró gondolatok
Dr. Auer Ádám (egyetemi adjunktus, Nemzeti Közszolgálati Egyetem, Civilisztikai Tanszék)

A járványügyi megelőző intézkedések miatt a rendezvényen maszk viselése kötelező, melyről a résztvevőnek szükséges gondoskodnia. A részvétel regisztrációhoz kötött, a résztvevők száma limitált.

Dr. Papp Tekla tanszékvezető egyetemi tanár

NKE ÁNTK Civilisztikai Tanszék