Németország - a szűkebb Európa legnépesebb állama. Gazdasági és technológiai nagyhatalom, az Európai Unió egyik alapítója. Elhelyezkedéséből és természetéből adódóan a kontinens egyik legmeghatározóbb szereplője volt a történelem során és dominanciája, valamint befolyása ma is egyedülálló.
A német államiság azonban folyamatosan változik. 30 évvel ezelőtt, a rendszerváltozást követően komoly változások mentek végbe.A múlt század elejétől a német állammal összeforrt fogalmak, a jólét és a stabilitás a 21. század elején mutatkozó válságok hatására ismét előtérbe kerülnek. A két német állam egyesülését követően újra fontossá vált a térségünk működésének megismerése szempontjából, hogy megfelelő ismeretekkel rendelkezzünk a német politikai rendszer működésének sajátosságairól, az államszerkezet történelmi örökségéről és jövőbeni lehetőségeiről.
Hogyan működik a német politikai rendszer? Melyek a legfontosabb intézményei? Milyen az intézmények közötti erőegyensúly az új keretek között? Milyen változások figyelhetők meg a választói akaratnyilvánításokban? Jellemzi-e még Németországot a "szociális piacgazdaság"? Milyen hatása van a "Willkommenskultur"-nak napjainkban? Az előadás során ezekre a kérdésekre is keressük a választ Dr. Zachar Péter Krisztián tanár úrral.
Dovák Dorka