Kerekasztal-beszélgetés

Közép-európai válaszok a globális ökológiai válságra - A zöld kérdés - Egy újra felfedezett prioritás - Microsoft Teams értekezlet

Előadó: Dr András Nagy (IASK - Kőszegi Felsőbbfokú Tanulmányok Intézete), Dr Klára Siposné Kecskeméthyné (NKE), Róbert Balogh (NKE)

Microsoft Teams értekezlet Join Microsoft Teams Meeting

A beszélgetés a a Microsoft Teams alkalmazásból, vagy a linket a keresőbe másolva lesz követhető:

Join Microsoft Teams Meeting

A beszélgetés célja, hogy segítsen az egyetemi polgároknak és a vendégeknek tudatosan végiggondolni a környezetvédelem és a környezetvédelmi gondolkodás közép-európai szerepét és jelentőségét. Ennek érdekében Nagy Andrással, egy rendhagyó korabeli kötet szerkesztőjével, áttekintjük az 1980-as évek végén, a Dunával kapcsolatban felerősödő környezetvédő mozgalom kulturális hátterét. Vajon a környezetvédelemi kérdések miért, hogyan és milyen mértékben váltottak ki aggodalmat a korabeli közvéleményből? Milyen válaszlehetőségek látszottak akkor a mindennepokban? Mindezt mennyiben tükrözi a Duna. Egy antológia című, 1988-ban megjelent kötet?

Dr. Siposné Kecskeméthy Klára, az NKE egyetemi tánárának segítségével pedig a jelenlegi magyarországi vízhelyzet kockázatait és ennek stratégiai gondolkodásra gyakorolt hatását körvonalazzuk. Mennyire igaz, hogy a Kárpát-medence relatíve védett helyzetben van a klímaváltozás hatásaival szemben? Gyakori toposz, hogy itt van víz bőven, alapvetően lehet folytatni a megszokott mezőgazdasági tevékenységet, legfeljebb szárazságtűrő fajtákkal. Vajon igaz ez?

Gazdag Erika
Balogh Róbert