Ostrakon Szakkollégium

Élet és Alkotmány - fókuszban a lengyel és magyar történések

Az ottohonlét során fontos, hogy ne maradjunk megfelelő szakmai tartalom nélkül, ebben segít most az Ostrakon Szakkollégium által szervezett Élet és Alkotmány – fókuszban a lengyel és magyar történések című előadás is.

Szó lesz a legújabb magyar alkotmánymódosításról és a lengyel abortusztörvényről, valamint egyéb témák mellett az alkotmányjogi és politikai oldal közötti párhuzamról is fognak beszélgetni vendég előadóink, akik Heincz Barnabás, valamint Smuk Péter lesznek, a moderátori feladatokat pedig Genda Noémi látja majd el.

Vendégeink;

Dr. Smuk Péter, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Államtudományi és Nemzetközi Tanulmányok Karának dékánja és tanára. Tudományos kutatási területei közé tartozik a parlamentarizmus, a parlamenti jog, politikai pártok, véleményszabadság, információszabadság, valamint a magyar alkotmánytörténet.

Heincz Barnabás, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem harmadéves jogász hallgatója, a Mathias Corvinus Collegium Jogi Iskolájának diákja, a Mandiner munkatársa. Jelenleg az MCC Fellowship program keretein belül a varsói Waclaw Felczak Intézetben kutat.

Moderál;

Genda Noémi, az Ostrakon Szakkollégium tagja.

Az előadás a MS Teams keretein belül lesz követhető, melyre november 26-án, 17 órától kerül sor.

A részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött, az előadás pontszerző eseménynek minősül.

Várunk mindenkit szeretettel!

Üdvözlet,