Az Egyesült Államok a 2020-as években

Előadó: Gabor Csizmazia (NKE Amerika Tanulmányok Kutatóintézet), Klementina Kozma (Amerika Tanulmányok Kutatóintézet), Markus Monostori (Danube Institute), Zsolt Csutak (NKE Amerika Tanulmányok Kutatóintézet)

Online rendezvény (MS Teams)

Az elmúlt négy év amerikai és nemzetközi politikai fejlemények, illetve maga a 2020-as elnökválasztási kampányviták rávilágítottak arra, hogy az USA milyen komoly belső és külső kihívásokkal néz szembe.

Miközben a nemzetközi térben egyre látványosabb az amerikai érdekekkel szembemenő hatalmak érdekérvényesítési szándéka és a geopolitikai verseny, otthon az amerikai társadalom korábban alapvetőnek hitt kulturális, gazdasági és politikai kérdésekben egyre inkább megosztott.

Az amerikai elnökválasztás kimenetelének fényében (is) megvitatjuk az USA főbb várható hazai (politikai és társadalmi) valamint nemzetközi (geopolitikai) kihívásait.

Az esemény online kerül megrendezésre, MS Teams beszélgetés formájában, a részvétel előzetes regisztrációhoz kötött.

Amerika Tanulmányok Kutatóintézet

Csizmazia Gábor