Európa Stratégia Kutatóintézet

EUSTRAT kurzus II. Kutatásmódszertan az európai unió szakpolitikáihoz

Europe/Budapest
Leírás

A társadalomtudományban egyik leggyakrabban használt kutatási módszer az esettanulmány. Kiváló eszköz a szakdolgozatok, diplomamunkák, PhD dolgozatok megírásához szükséges kutatáshoz is. Alkalmas arra, hogy egy vagy több eset révén egyéni tapasztalatokat vagy csoportnormákat írjon le, illetve komplex ok-okozati összefüggéseket feltárjon és megmagyarázzon. Ezek miatt különösen alkalmas arra, hogy olyan kérdéseket megválaszoljunk meg általa, mint például: milyen tényezők hatottak leginkább a folyamatra? Ezek a tényezők hogyan fejtették ki hatásukat? Mi lett mindezek következménye?

Az esettanulmányok készítése nagyon kézenfekvő módszer lehet, ugyanakkor számos kihívással jár. A kurzus célja, hogy támogatást nyújtson az esettanulmányhoz kapcsolódó kutatások megtervezéséhez. Az előadás külön kitér a helyes esetválasztás fontosságára és az esetek kiválasztásának módjára. Az erős elméleti hátteret egy adott uniós szakpolitika példáján keresztül szemlélteti.

A kurzus oktatója Dr. Máthé Réka Zsuzsánna, az Európa Stratégia Kutatóintézet (EUstrat) kutatója, több országos kutatói pályázat nyertese, amelyekben alapkutatást végzett. A HHK Nemzetközi biztonság és védelempolitika szakon oktat kutatásmódszertant, valamint kutatásmódszertani témában 2020. november 18-án előadást tartott az EU közös biztonság- és védelempolitikai doktori iskola Téli Egyetemén, amelyet az Európai Biztonsági és Védelmi Főiskola (ESDC) szervezésében rendeztek meg az online térben.

Az eseményhez tartozó Ms Teams felület csatlakozáshoz a regisztráció véglegesítésekor válasz emailben kapott linken keresztül van lehetőség.