Molnár Tamás Kutatóintézet

Molnár Attila Károly: Eliot és a keresztény társadalom eszméje

Előadó: Attila Károly Molnár

Europe/Budapest
Online Teams workshop rendezvény
Leírás

T.S. Eliot, a Nobel-díjas költő úgy jellemezte, hogy „klasszicista az irodalomban, királypárti a politikában és anglo-katolikus a vallásban”.  A művelt amerikainak elege lett a demokráciát jellemző kulturális középszerből, ahogyan két nemzedékkel korábban Tocqueville leírta azt. Angliába költözött, brit állampolgár lett, katolikus és királypárti. Minden, ami tökéletes ellentéte volt az egalitárius Amerikának. Emellett nagyon nem szerette a korszellemet – főleg az Egyesült Államokban – uraló liberalizmust. 

Egy ígéretes harvardi egyetemi karriert hagyott ott, és egész életében önmagát tartotta el a szellemi szabadságáért. Ennek eredményeképpen tudott szembefordulni a korszellemmel, és bírálni azt. A totalitárius rezsimeket a liberalizmussal együtt utasította el, előbbieket az utóbbi továbbfejlesztésének látva.

A modern politikával, erkölccsel szemben az ágostoni kereszténységhez való visszatérésben látta a reményt, ami nem megváltást, de legalább elviselhető életet jelent.

Online workshop, Microsoft Teams programon keresztül. A rendezvény regisztrációköteles, a regisztráltak a csatlakozási linket az esemény napján fogják megkapni.