EHÖK

A SEUSO-KINCS KATONAI JOGI VONATKOZÁSAI

10. épület/1. emelet-1. HHK - M. Szabó Miklós Díszterem (Zrínyi Miklós Laktanya és Egyetemi Campus)

10. épület/1. emelet-1. HHK - M. Szabó Miklós Díszterem

Zrínyi Miklós Laktanya és Egyetemi Campus

Kedves Hallgatótársaink!

Szeretettel meghívunk Benneteket a SEUSO - Kincs Katonai Jogi Vonatkozásai című előadásra, amely 2021. szeptember 10.-én, 15:00-kor kerül megtartásra, a Hungária körúton található Zrínyi Miklós Laktanya és Egyetemi Campus területén.

Az előadás elsősorban a Budapesti Katonai Ügyészség V. XXIX. 679/1980. számú eljárásának jogdogmatikai alapjait állítja a középpontba, továbbá annak vizsgálatát, hogy az eljáró katonáknak milyen jellegű kötelezettségei voltak Sümegh József honvéd halálesete kapcsán, illetve eleget tettek-e azoknak minden tekintetben.

Az eseményre elfogadta a meghívást Hadú Éva, a kulturális tárca Seuso - kincsekkel foglalkozó egykori miniszteri biztosa, akivel megvitatásra kerül, hogy a katonai ügyészi eljárás esetleges hiányosságai hatást gyakoroltak - e a fent említett ügy végkifejletére. Ezen felül szó esik majd a SEUSO - kincs visszaszerzésével kapcsolatban megtett lépésekről is.

A jogtörténeti előadás középpontjában az alábbi 2 jogszabály,

• az államigazgatási eljárás általános szabályairól szóló 1957. évi IV. törvény és
  • az öngyilkosságokkal (kísérletekkel), bűncselekménnyel össze nem függő balesetekkel és hirtelen halálesetekkel kapcsolatos ügyészi eljárás szabályozásáról szóló 3/1960. számú katonai főügyészi utasítás

áll.

Várunk minden kedves érdeklődőt!

NKE HHK HÖK

Magyar Katonai Jogi és Hadijogi Társaság