Ostrakon Szakkollégium

Afgán helyzetkép – Kerekasztal beszélgetés

Oktatási Központ/Földszint-III. előadó (Oktatási Központ)

Oktatási Központ/Földszint-III. előadó

A világpolitika elmúlt időszakának legmeghatározóbb eseménye minden kétséget kizáróan a NATO és az Egyesült Államok afganisztáni kivonulása és az ezt követő tálib hatalomátvétel volt.

Az Ostrakon Szakkollégium által szervezett Afgán helyzetkép – Kerekasztal beszélgetés című előadáson elsősorban arra keressük a választ vendégeinkkel, hogy milyen okok eredményezték a nyugati csapatkivonást és az afgán állam összeomlását. Szót ejtünk továbbá arról is, hogy mire lehet számítani az újonnan megalakult tálibok által vezetett rendszerben és milyen más nagyhatalmi szereplők fogják kitölteni az USA által hátrahagyott űrt az országban.

Vendégeink: Dr. Boldizsár Gábor ezredes - egyetemi docens, Novák András – az egyetem tudományos munkatársa, illetve Yousufi Qais - nemzetközi biztonság- és védelempolitikai szakértő.

Moderál: Kovács Martin, az Ostrakon Szakkollégium tagja.

Időpont: 2021. 09. 29. /szerda/ 18:00

Helyszín: Oktatási Központ, III. előadó

Az esemény kollégiumi pontszerző előadásnak minősül! A részvétel díjtalan, de regisztrációhoz kötött. A rendezvényre kizárólag védettségi igazolvánnyal lehet belépni!

Várunk mindenkit szeretettel!

az Ostrakon csapata