Ostrakon Szakkollégium

Politika megjelenése a zenében

Oktatási Központ/Földszint-III. előadó (Oktatási Központ)

Oktatási Központ/Földszint-III. előadó

Vajon összeegyeztethető egymással az előadóművészet és a politikai szerepvállalás? Napjainkban egyre gyakrabban találkozhatunk olyan dalszövegekkel, amelyek politikai tartalommal bírnak és reflektálnak bizonyos közéleti eseményekre.

Előadók vesznek részt választási kampányokban, politikai motívumok jelennek meg zeneszámokban és ezek mellett még sok más jelenség mutat rá a politika és a zene között fennálló kapcsolatra.

Az Ostrakon Szakkollégium által rendezett Politika megjelenése a zenében című eseményen ennek a kapcsolatnak igyekszünk utána járni.

Vendégeink: Dr. Pál Gábor, egyetemi docens, az Ostrakon Szakkollégium igazgatója, illetve Dr. Horváth Attila alkotmánybíró, egyetemi tanár, az Állam- és Jogtörténeti Tanszék tanszékvezetője

Moderál: Kovács Martin, az Ostrakon Szakkollégium tagja

Időpont: 2022. március 7. /hétfő/ 18:00

Helyszín: Oktatási Központ, III. előadó

Az esemény kollégiumi pontszerző előadásnak minősül! A részvétel díjtalan, de regisztrációhoz kötött. A rendezvényre kizárólag védettségi igazolvánnyal lehet belépni!

Várunk mindenkit szeretettel!

az Ostrakon csapata