Európa Stratégia Kutatóintézet

EUSTRAT kurzus VII.: Az európai uniós oktatáspolitika jelene és jövője

Előadó: Vivien Kalas (EJKK/Európa Stratégia Kutatóintézet)

Noha az Európai Unióban az oktatáspolitika nemzetei hatáskörbe tartozik, mégis egyre több területén döntenek a tagállamok az együttműködés mellett. Mára az Erasmus+ program az egyik legnépszerűbb uniós programok közé tartozik, de az oktatás más szintjein is vannak közös kezdeményezéseik a tagországoknak. Az Európai Egyetemek létrehozására és az oktatás digitalizációjának felgyorsítására irányuló célkitűzések pedig jó képet adnak arról, milyen irányba fejlesztenék tovább kooperációjukat az európai vezetők. Az előadás bemutatja, hogy milyen jelentősége, átfogó társadalmi, gazdasági hasznai van az oktatásnak, amelyek miatt közösségi szinten is egyre nagyobb hangsúlyt kap ez a szakpolitika. E mellett ismertetésre kerülnek a terület legfontosabb európai uniós együttműködései, valamint a jövőbeni irányvonalai a közoktatástól egészen a doktori képzésig.

Előadó: Kalas Vivien, az ELTE ÁJK Politikatudományi Doktori Iskolájának PhD hallgatója. A Nemzeti Közszolgálati Egyetem, Európa Stratégia Kutatóintézet munkatársa.

Európa Stratégia Kutatóintézet

1083, Budapest Ludovika tér 2.