Katonai Vezetéstudományi Tanszék

Jó Állam – Hatékony Haderő: Antropológia és hadtudomány 3.0

Kari tanácsterem (Eötvös Loránd Tudományegyetem)

Kari tanácsterem

Eötvös Loránd Tudományegyetem

1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/A. Kari tanácsterem

Antropológia és hadtudomány kapcsolatáról rendeznek konferenciát a Magyar Tudomány Ünnepe programsorozat részeként.

A konferenciát az NKE Összhaderőnemi Műveleti Tanszék és az ELTE Kulturális Antropológia Tanszék közösen rendezi, immár harmadik alkalommal. A szervezők a kulturális antropológia szerepét kívánják bemutatni a hadműveletek végrehajtása során, hazai és nemzetközi tapasztalatok alapján. A program lehetőséget biztosít az egyetemi, illetve karközi együttműködésben megvalósuló interdiszciplináris kutatásra is a kulturális antropológia katonai felhasználásáról.

Előadást tart: Jobbágy Zoltán ezredes, egyetemi docens (NKE HHK), Prónai Csaba egyetemi docens (ELTE), Simon Zoltán egyetemi adjunktus (ME BTK AFTI) és Sztankai Krisztián százados, egyetemi tanársegéd (NKE).

Sztankai Krisztián százados