Katonai Vezetéstudományi Tanszék

Jó Állam – Hatékony Haderő: Antropológia és hadtudomány 4.0

Online (Ms Teams értekezlet)

Ms Teams értekezlet

Antropológia és hadtudomány kapcsolatáról rendeznek konferenciát a Magyar Tudomány Ünnepe programsorozat részeként.

A konferenciát az NKE Összhaderőnemi Műveleti Tanszék és az ELTE Kulturális Antropológia Tanszék közösen rendezi, immár harmadik alkalommal. A szervezők a kulturális antropológia szerepét kívánják bemutatni a hadműveletek végrehajtása során, hazai és nemzetközi tapasztalatok alapján. A program lehetőséget biztosít az egyetemi, illetve karközi együttműködésben megvalósuló interdiszciplináris kutatásra is a kulturális antropológia katonai felhasználásáról.

Előadást tart: DrJobbágy Zoltán ezredes, egyetemi docens, Dr. Boldizsár Gábor ezredes, egyetemi docens, Dr. Kotics József egyetemi tanár, Dr. Sztankai Krisztián őrnagy, egyetemi tanársegéd, Dr. Forgács Balázs őrnagy, egyetemi docens, Dr. Kaló József egyetemi docens, Szabó András László (ELTE TáTK)

A konferenciához a lejjebb található ("Csatlakozás az értekezlethez") gomb megnyomásával lehet.

A konferencia előtt 5 perccel érdemes csatlakozni!

Dr. Sztankai Krisztián őrnagy