Stratégiai Tanulmányok Intézete

Európa Klub 2022. február 28.

Ludovika Szárnyépület/Földszint-John Lukacs Társalgó (Ludovika Szárnyépület)

Ludovika Szárnyépület/Földszint-John Lukacs Társalgó

Ludovika Szárnyépület

1083 Budapest, Ludovika tér 1.

PROGRAMVÁLTOZÁS!

A kialakult ukrán válsághelyzet miatt Stelbaczky Tibor nagykövet úr sajnos nem tud a mai rendezvényen előadni.

Az ESTE VENDÉGE FÓRIS GYÖRGY lesz, Stelbaczky nagykövet úrral való beszélgetést későbbi időpontra halasztjuk.

A Nemzeti Közszolgálati Egyetem Stratégiai Tanulmányok Intézete tisztelettel meghívja Önt a Nemzetek Európája Karrierprogram soron következő

Európa Klub rendezvényére, melynek vendége

Dr. Stelbaczky Tibor nagykövet, Magyarország Európai Unió melletti állandó képviselője,

akivel

Prőhle Gergely a Stratégiai Tanulmányok Intézete igazgatója beszélget

a brüsszeli Állandó Képviselet munkájáról, a tagállami álláspontok kialakításának, egyeztetésének mechanizmusáról és aktuális uniós kérdésekről.

Helyszín:

Ludovika Szárnyépület, magasföldszint, John Lukacs Társalgó

(1083 Budapest, Ludovika tér 1.)

Időpont:

2022. február 28. (hétfő), 18.00-20.00

A rendezvény előtt, 17.30 órától kis fogadással várjuk vendégeinket!

Stelbaczky Tibor közgazdász, diplomata. Diplomáciai pályafutása során kezdetektől a Külügyminisztérium európai uniós szakterületein dolgozott: 1997-1999 között az EU Gazdaságpolitikai Főosztály tisztviselője; 1999 és 2004 között osztályvezető (EU Strukturális és Kohéziós Politikai Főosztály); 2004-től 2011-ig Mertens-diplomata, tanácsos Magyarország EU melletti brüsszeli állandó képviseletén (EUÁK); 2011-től 2014-ig a Külügyminisztérium EU Ágazati Politikák Főosztályának vezetője; 2014-től 2015-ig a Torontói Főkonzulátus gazdasági és kereskedelmi tanácsosa; 2015 és 2020 között helyettes állandó képviselő, 2020 óta pedig Magyarország EU melletti állandó képviselője Brüsszelben.

Felhívjuk szíves figyelmüket, hogy a rendezvény csak védettségi igazolvánnyal látogatható, és az egyetem zárt tereiben maszk használata kötelező!

Várjuk rendezvényünkön!

Prőhle Gergely