Stratégiai Tanulmányok Intézete

Aktuális kihívások a francia külpolitikában - Jean-Louis Bourlanges, a francia Külügyi Bizottság elnökének előadása

Földszint-49. Zrínyi Miklós terem/Ludovika Főépület (Ludovika Főépület)

Földszint-49. Zrínyi Miklós terem/Ludovika Főépület

Ludovika Főépület

1083 Budapest, Ludovika tér 2.

A Nemzeti Közszolgálati Egyetem Stratégiai Tanulmányok Intézete tisztelettel meghívja Önt a Nemzetek Európája Karrierprogram soron következő Európa Klub rendezvényére, melynek vendége

Jean-Louis Bourlanges,

a francia Nemzetgyűlés Külügyi Bizottságának elnöke lesz,

akivel

dr. Trócsányi László,

a Károli Gáspár Református Egyetem rektora, EP-képviselő,
korábbi igazságügyi miniszter, párizsi és brüsszeli nagykövet

beszélget

a francia külpolitika aktuális kihívásairól.

Helyszín: Ludovika Főépület, magasföldszint, Zrínyi terem (1083 Budapest, Ludovika tér 2.)

Időpont: 2022. február 18. (péntek) 16.00 - 18.00

Nyelv: a beszélgetés nyelve francia (szinkrontolmácsolással).

Tervezett program:

15.30-tól fogadás
16.00: rendezvény kezdése, Prőhle Gergely igazgató úr köszöntője
16:10: Jean-Louis Bourlanges és Dr. Trócsányi László beszélgetése a francia külpolitika aktuális kihívásairól
17:00: kérdések és válaszok
17:30 esemény zárása

Jean-Louis Bourlanges francia politikus. 1989 és 2007 között európai parlamenti képviselő, az EP költségvetési ellenőrzési bizottságának elnöke (1993-1994), később az EP bel- és igazságügyi bizottságának elnöke (2004-2005). 2002 és 2015 között a Párizsi Politikatudományi Intézetben (Sciences Po) európai uniós kurzusokat oktatott. 2017 óta a francia Nemzetgyűlés tagja, a centrista MoDem (Mouvement Démocrate, Demokratikus Mozgalom) képviselője. 2017 óta a francia Nemzetgyűlés Európai Bizottságának alelnöke, 2021 óta a Külügyi Bizottság elnöke.

Felhívjuk szíves figyelmüket, hogy a rendezvény csak védettségi igazolvánnyal látogatható, és az egyetem zárt tereiben maszk használata kötelező!

Várjuk rendezvényünkön!

Prőhle Gergely