Kreatív Tanulás Program Szakmai Napok

Az oktató mint tehetségmentor - hallgatói tehetséggondozás

IV. emelet, 406-os terem (Oktatási Központ)

IV. emelet, 406-os terem

1089 Budapest Üllői út 82.

„A mentorálás finom egyensúlya abban áll, hogy a másikat nem a magunk képére alakítjuk, hanem lehetőséget biztosítunk számára, hogy saját magát formálja.” Steven Spielberg

„Egy mentor néha öt percnyi intenzív beszélgetéssel egy egész életen át ható tanulságot véshet be egy kiváló tehetség emlékezetébe. Néha még ennyi sem kell. Csak a türelmes, figyelmes meghallgatás…” Prof. Csermely Péter

Az NKE oktatói számára nyitott képzés alkalmat teremt arra, hogy a különböző karok (ÁNTK, HHK, RTK, VTK) oktatói moderált workshop keretében saját tapasztalataikat megosztva, ismereteiket bővítve nyitottak és készek legyenek arra, hogy mentori eszközökkel támogassák a tehetségek önálló tanulási folyamatát. A képzés hozzáadott értékét jelentheti, hogy a különböző hivatásrendekre felkészítő karok tehetségmentorállással kapcsolatos tapasztalati tudástőkéje összeadódik. A hallgatói tehetséggondozást támogató felkészítő az oktató mentori szerepét helyezi fókuszba. A tréning elemeket is tartalmazó workshopon a résztvevőknek a témáról való közös gondolkodást (pl., milyen eszközökkel támogatható a tehetség, mi motiválja az oktatót a mentori feladatra) követően lehetőségük nyílik arra, hogy beazonosítsák az oktatók mentori kompetenciáit, megismerjék a mentorálás lehetséges szakaszait, céljait. A workshop a hallgató igényeire, a mentorral közösen kitűzött célok megvalósítására fókuszál.

A képzés oktatója: Csóka Gabriella, Fuszek Csilla

Az eseményen való részvétel – a fejlesztési program csoportok tervezhetőségére figyelemmel – regisztrációhoz kötött.

Tisztelettel kérjük, hogy 2022. május 15-ig legyen kedves regisztrálni.

Üdvözlettel:

Kreatív Tanulás Program