Kreatív Tanulás Program Szakmai Napok

Motiválás, az oktató személyisége

IV. emelet, 405-ös terem (Oktatási Központ)

IV. emelet, 405-ös terem

1089 Budapest Üllői út 82.

A 4 órás workshopban először a résztvevők tanítás iránt érzett saját motivációinak feltérképezése zajlik, ami által saját motivációiktól eltérőket ismerhetnek meg. Kiderül, hogy miért fontos tisztában lennünk a saját tanítás iránti motivációnkkal, és hogy mik hatnak erre.

Sorra vesszük, mit nem lehet szeretni a tanításban, illetve mik a benne rejlő nehézségek, és ezeket hogyan lehet áthidalni. Tudatosítani szeretnénk a résztvevőkben, hogy a tanulók tanulásra való motiválása a tanár legfőbb dolga, és szeretnénk alkalmat kínálni arra, hogy bővítsék motiválási technikáik tárházát. A résztvevőkben reményeink szerint tudatosul, hogy a tanulók motiválásának legfontosabb hozzávalója a tanár személyisége, amelynek legkifejezőbb felülete a kommunikációja. Szeretnénk tudatosítani az ebben rejlő motiváló erőt. Örök kérdés, hogy van-e úgynevezett „tipikus” tanári személyiség? Tanárnak születni kell vagy tanulható? Mi kell ahhoz, hogy valaki elég jó tanár legyen? A résztvevőkben tudatosítani szeretnénk, hogy miben áll az ún. három fókuszú tanár sikerének titka.
És meggyőzni őket arról, hogy a tanári pálya márpedig menő!

A képzés oktatója: Molnár Katalin

Az eseményen való részvétel – a fejlesztési program csoportok tervezhetőségére figyelemmel – regisztrációhoz kötött.

Tisztelettel kérjük, hogy 2022. május 15-ig legyen kedves regisztrálni.

Üdvözlettel:

Kreatív Tanulás Program