2022. november 18.
Europe/Budapest időzóna

KONFERENCIA FELHÍVÁS

A Nemzeti Közszolgálati Egyetem Doktorandusz Önkormányzata online konferenciát szervez

2022. november 18-én

A Haza Szolgálatában 2022 Konferencia

címmel

CALL FOR ABSTRACT

The Doctorates’ Council of the University of Public Service (UPS) Budapest, Hungary organizes an online conference on

November 18, 2022

titled

In the Service of the Nation 2022 Conference

A konferencia elsődlegesen az állam és a köz szolgálatával összefüggő doktoranduszi kutatások bemutatására hivatott. A konferencia kétnyelvű, magyar és angol nyelven várjuk az előadásokat. A konferenciára az NKE alap- és mesterszakos, illetve doktori képzésben résztvevő hallgatóit várjuk.

Tervezett szekciók:

• Biztonságpolitika
  • Gazdaság- és szervezéstudományok
  • Graduális szekció
  • Hadtörténelem és hadművészet
  • Katasztrófavédelem
  • Katonai műszaki tudományok
  • Közigazgatás- és jogtudomány
  • Rendészettudomány

Felhívjuk a figyelmet arra, hogy a konferenciára csak limitált számú előadót tudunk fogadni, a szervezőknek az absztrakt leadási határidőt követően beérkező absztraktokat nem áll módjukban elfogadni.

Fontosabb dátumok:

• 2022. november 02: Absztrakt beküldésének határideje (LudEvent felületen) Felhívjuk a figyelmet, hogy a jelentkezésre június 02 és november 02 között van lehetőség.
  • 2022. november 10: Az absztrakt elfogadásának határideje
  • 2022. november 16: A konferencia programja elérhető

2022. november 18.: A konferencia napja

• 8:00-18:00 Online konferencia, MS Teams-en keresztül

Előadóknak szóló információ:

• A konferencia hivatalos nyelvei az angol és a magyar.
  • Jelentkezés: a jelentkezéshez a mellékelt absztrakt mintát kell kitölteni a következő adatokkal: az előadás címe, előadó(k) neve, intézmény, ország.
  • Az absztraktot angol nyelven és az előadás nyelvén szükséges megküldeni, a terjedelme 150-200 szó, valamint 5 kulcsszót tartalmazhat. Amennyiben az előadás nyelve magyar, úgy angolul, valamint magyarul is mellékelni kell az absztraktot, mindkét esetben a maximális terjedelem 150-200 szó lehet.
  • Az előadások időtartama nem haladhatja meg a 15 percet. Az előadások nyelve: angol vagy magyar lehet.
  • Regisztráció: a konferencia ingyenes, amely tartalmazza az online előadást, a konferencia programot és a konferencia részvételről kiállított igazolást.

The conference primarily aims to present scientific research projects of Ph.D. students connected to state and public services, but it also gives floor for any research presented in Hungarian or in English. The conference is bilingual; presentations are expected in English or Hungarian. The conference is open for the Bachelor and Master students of the UPS, and the PhD students at UPS.

Planned sections:

• Security Studies
  • Business, Economy and Management Studies
  • Gradual Section
  • Military History and Art of Warfare
  • Disaster management
  • Military Engineering and Technology
  • Public Administration and Law
  • Law Enforcement

Please note: the number of participants is limited, and the organizers will not be able to accept registrations arriving after the given deadline!

Important Dates:

• November 02, 2022: Deadline for submitting abstract (LudEventImportant: Application period: from June 02 until November 02
  • November 10, 2022: Notification of abstract acceptance
  • November 16, 2022: Conference program available

November 18, 2022: Conference Day

• 8:00 – 18:00 Online via MS Teams

Participants Information:

• The working languages of the conference are English and Hungarian.
  • Application: Please submit your application using the abstract sample: it must include title, names of authors, affiliations, country.
  • The length of the abstract is between 150-200 words, should be written both in English and the presentation language, and include 5 keywords. Please note that, if your presentation language is Hungarian, you must include two abstracts: one in English, and the other in Hungarian, each abstract between 150-200 words.
  • Presentations should not exceed 15 minutes and can be given in English or Hungarian.
  • Registration fee: free registration, includes online participation at the conference, the program and a certificate of presentation.

A rendezvény szervezésében közreműködik:

• a Rendészeti Doktoranduszok Országos Egyesülete,
  • a Doktoranduszok Országos Szövetségének Rendészettudományi Osztálya,
  • a Doktoranduszok Országos Szövetségének Hadtudományi Osztálya,
  • a Doktoranduszok Országos Szövetségének Közigazgatás-tudományi Osztálya,
  • a Magyar Hadtudományi Társaság Kápolnai Pauer István Ifjúsági Klubja.

Contributors:

• National Association of PhD students in law enforcement
  • Association of Hungarian Ph.D. and DLA Students, Department of Law-Enforcement
  • Association of Hungarian Ph.D. and DLA Students, Department of Military Sciences
  • Association of Hungarian Ph.D. and DLA Students, Department of Public Administration
  • Hungarian Military Science Society Kápolnai Pauer István Youth Club

NKE DÖK /DOC Web: https://dok.uni-nke.hu/

Facebook: https://www.facebook.com/nke.dok

Kezdés
Befejezés
1089 Budapest, Üllői út 82.
Még regisztrálhat az eseményre.