A rendészettudomány múltja és jövője

2022. október 27.

NEMZETKÖZI KONFERENCIA

FELHÍVÁS

A Doktoranduszok Országos Szövetsége Rendészettudományi Osztály, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Doktorandusz Önkormányzat és a Magyar Rendészettudományi Társaság szeretettel meghívja az érdeklődőket a rendészettudományi témában rendezett A rendészettudomány múltja és jövője című konferenciára.

A konferencia témái alkalmat adnak, hogy a doktoranduszok és kutatók a rendészettudományon belüli témakörökben bemutassák a kutatásaikat, illetve az egyes területek gyakorlati oldalról is megismerésre kerüljenek.

Fontosabb dátumok:

• 2022. szeptember 1.: jelentkezés kezdete a konferenciára online formában (LudEvent felületen)
  • 2022. október 5. október 10! regisztráció és absztrakt beküldésének határideje
  • 2022. október 14.: az absztrakt elfogadásának határideje
  • 2022. október 20.: a konferencia programja elérhető
  • 2022. október 27.: absztrakt kötet letölthető

2022. október 27.: A konferencia napja:

09:00 - 12:00 plenáris előadások (meghívott előadók)

12:00 - 13:00 kávészünet, állófogadás

13:00 - 18:00 jelentkezett előadók előadásai szekciókba rendezve

Helyszín:

A konferencia megtartására jelenléti formában kerül sor, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Ludovika Campus Oktatási Központjában. Kivételes esetekben a konferencia szervezőbizottsága engedélyezi az online előadás tartását, amennyiben az előadó külföldön tartózkodik (erről írásos igazolást küld), - vagy külföldi intézményben tanul (ez utóbbi esetben nem szükséges az igazolás).

A konferencia hivatalos nyelvei: magyar és angol.

Az előadásokat angol, és magyar nyelven várjuk.

Absztrakt sablon letölthető innen: Link (word doc)

A főbb témakörök:

Határigazgatás, Kriminológia, Kriminalisztika, Rendészet elmélet és történet, Nemzetközi rendészet, Bűnügy, Kibervédelem, Közbiztonság, Igazgatásrendészet

A konferencia ingyenes.

A konferencián történő részvétel előzetes regisztrációhoz kötött.

Az absztraktot magyar és angol nyelven szükséges megküldeni a regisztrációs felületen megadott minta alapján, a terjedelme 150-200 szó, valamint tartalmazzon 5 kulcsszót.

Absztrakt sablon letölthető innen: Link (word doc)

A szervezők minden absztraktot lektorálási folyamatnak vetnek alá. Az absztrakt bírálat esetleges negatív eredménye a jelentkezés elutasítását vonja maga után.

A konferencián a 15 perces előadások után 5 perc vitára, hozzászólásra lesz lehetőség.

Együttműködő partnerünk: a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Doktorandusz Önkormányzat és a Magyar Rendészettudományi Társaság

Információ: Nagy Ivett (e-mail: Nagy.Ivett@uni-nke.hu)

A rendezvény az Emberi Erőforrások Minisztériuma megbízásából az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő által meghirdetett Nemzeti Tehetség Program NTP-TK-M-22-0002 kódszámú pályázatitámogatásból valósult meg.

Még regisztrálhat az eseményre.