Kreatív Tanulás Program Módszertani Teadélután

Kreatív Tanulás Program Módszertani Teadélután - október 26.

Földszint-49. Zrínyi Miklós terem/Ludovika Főépület (Ludovika Főépület)

Földszint-49. Zrínyi Miklós terem/Ludovika Főépület

Ludovika Főépület

1083 Ludovika tér 2.

Tisztelt Érdeklődő!

A Módszertani Teadélután rendezvénysorozat második alkalmán Dr. Setényi János, a Mathias Corvinus Collegium Tanuláskutató Intézetének igazgatója „Klasszikus tudás és kreatív tanulás: barátok vagy ellenségek?” című,  - szeptember 1-jei KTP konferencián is elhangzott - előadása kapcsán beszélget az Egyetem meghívott Kari képviselőivel.

Az előadás - szemben a médiában teret nyert elméletekkel - amellett érvel, hogy a tudásalapú, rétegzett, bonyolult és dialektikus tanulás nem ellentéte, hanem szükségszerű alapja a motiváló és kreatív tanulásnak. Erős fogalmi hálók nélkül nem lehetségesek kreatív kognitív műveletek.  Az, hogy az erős fogalmi hálók - végső soron - csak fájdalmas munkabefektetéssel sajátíthatóak el, nem tagadható. Az előadás második fele elemzi a kreatív tanulási helyzetek típusait és nagyfokú óvatosságra int az "optimalizációs" típusú feladatok/projektek kiadásával kapcsolatban.

Setényi János bevezető gondolatai után a karokról meghívott oktatókkal folyik tovább a beszélgetés a témáról és annak a felsőoktatással kapcsolatos vonatkozásairól.

Az esemény időpontja: 2022. október 26. 16:00-17:30

A meghívott beszélgetőpartnerek:

- Dr. Bajnok Andrea adjunktus, ÁNTK Társadalmi Kommunikáció Tanszék

- Dr. Fülöp Sándor egyetemi docens, VTK Víz- és Környezetpolitikai Tanszék

- Harangi-Tóth Zoltán őrgy. tanársegéd, HHK Hadtörténelmi, Filozófiai és Kultúrtörténeti Tanszék

- Dr. Hegedűs Judit tanszékvezető egyetemi docens, RTK Rendészeti Magatartástudományi Tanszék

- Dr. Setényi János igazgató, MCC Tanuláskutató Intézet

Az esemény helyszíne: Ludovika Főépület Zrínyi terem

A programon való részvétel regisztrációhöz kötött, kérjük, a LudEvent regisztációkor kaptott QR kódot hozza magával a rendezvényre.

Várjuk szeretettel jelentkezését!

Üdvözlettel: