Stratégiai Tanulmányok Intézete

Olaszország választások után – Európai perspektívák

1. emelet-100. Széchenyi Díszterem/Ludovika Főépület (Ludovika Főépület)

1. emelet-100. Széchenyi Díszterem/Ludovika Főépület

Ludovika Főépület

1083 Budapest, Ludovika tér 2.

A Nemzeti Közszolgálati Egyetem Stratégiai Tanulmányok Intézete tisztelettel meghívja Önt

az Európa Klub soron következő rendezvényére, melynek vendégei

Rocco Buttiglione

korábbi olasz európai ügyekért felelős miniszter, uniós biztos jelölt és

Győri Enikő

Európai parlamenti képviselő, Magyarország korábbi római nagykövete.

Az eseményt bevezeti:

Prőhle Gergely, az STI igazgatója.

Az esemény témája: Olaszország választások után – Európai perspektívák

Helyszín: Ludovika Főépület, Széchenyi Díszterem (1083 Budapest, Ludovika tér 2.)

Időpont: 2022. október 27. (csütörtök), 17.00-18.30

A közelmúltban lezajlott olasz parlamenti választásokat nagy nemzetközi érdeklődés övezte, mint ahogy az eredmény,Giorgia Meloni és pártja győzelme is nagy visszhangot váltott ki. Kevésbé Olaszországban, sokkal inkább a külföldi sajtóban jelentek meg aggodalmas hangok, szélsőségesen jobboldali, az európai egységet bomlasztani kívánó politikát emlegetve.

Rocco Buttiglione tapasztalt politikus, egyetemi tanár, jó ismerője az olasz politika minden szereplőjének, ugyanakkor nemzetközi összefüggésben is tudja értelmezni a belpolitikai folyamatokat. Győri Enikőről, mint Magyarország korábbi római nagykövetéről, EP képviselőről elmondható ugyanez, ugyanakkor ő a hazai politikával kapcsolatos összefüggésekben is járatos. Kettejük beszélgetése tartalmas eszmecserét ígér.

A beszélgetés olasz nyelven zajlik, szinkrontolmácsolást biztosítunk.

Szeretettel várjuk rendezvényünkön!

Stratégiai Tanulmányok Intézete