Stratégiai Tanulmányok Intézete

John Lukacs és az amerikai konzervativizmus

Ludovika Szárnyépület/Földszint-John Lukacs Társalgó (Ludovika Szárnyépület)

Ludovika Szárnyépület/Földszint-John Lukacs Társalgó

Ludovika Szárnyépület

1083 Budapest, Ludovika tér 1.

A Nemzeti Közszolgálati Egyetem Stratégiai Tanulmányok Intézete tisztelettel meghívja Önt soron következő

John Lukacs és az amerikai konzervativizmus

című rendezvényére, melynek vendégei:

Jeffrey O. Nelson,

a Russell Kirk Center for Cultural Renewal igazgatója;

Cecilia Kirk Nelson,

Russell Kirk lánya, a Russell Kirk Center for Cultural Renewal publikációs vezetője;

Dr. Orbán Balázs,

Magyarország miniszterelnökének politikai igazgatója;

Dr. Jeszenszky Géza,

Magyarország korábbi külügyminisztere és washingtoni nagykövete;

Dr. Hörcher Ferenc,

az NKE Eötvös József Kutatóközpont,
Politika- és Államelméleti Kutatóintézetének intézetvezetője.

Köszöntőt mond:

Dr. Deli Gergely,

a Nemzeti Közszolgálati Egyetem rektora.

A beszélgetést vezeti:

Prőhle Gergely

a Stratégiai Tanulmányok Intézetének igazgatója.

Helyszín: Ludovika Szárnyépület, John Lukacs Társalgó (1083 Budapest, Ludovika tér 1.)

Időpont: 2022. november 21. (hétfő), 17.30-19.30

John Lukacs magyar származású történész és közgondolkodó szellemi hagyatéka felbecsülhetetlen érték az egyetemes történettudomány és a konzervatív világ számára. A Columbia, Johns Hopkins és a Princeton egyetemek oktatójaként 1946-től a 2019-ben bekövetkezett haláláig Lukacs a transzatlanti konzervatív mozgalomnak számos nemzedékét és jeles személyiségét tanította. A Nemzeti Közszolgálati Egyetem Ludovika Campusának John Lukacsról elnevezett társalgójában megvalósuló beszélgetésünkön áttekintjük, milyen kölcsönhatás alakult ki az európai és amerikai konzervatív gondolkodók között, ezen belül is John Lukacs és Russell Kirk amerikai hagyományelvű szerző között.

Vendégünk lesz Jeffrey O. Nelson, a Russell Kirk Center for Cultural Renewal tudásközpont igazgatója, valamint felesége (aki egyben Russell Kirk lánya) Cecilia Kirk Nelson. Előadónk lesz dr. Orbán Balázs, Magyarország miniszterelnökének politikai igazgatója, dr. Jeszenszky Géza, korábbi washingtoni nagykövet és külügyminiszter, valamint dr. Hörcher Ferenc, az NKE Eötvös József Kutatóközpont, Politika- és Államelméleti Kutatóintézetének intézetvezetője. Köszöntőt mond dr. Deli Gergely, az NKE rektora. Az esemény angol nyelven zajlik, angol-magyar szinkrontolmácsolást biztosítunk.

Szeretettel várjuk rendezvényünkön!

Prőhle Gergely