KTP Szakmai Napok - 2022. december 1-2.

Gondolkodás-technikák (egyéni utak a problémamegoldáshoz)

III. emelet, 302-es terem (Oktatási Központ)

III. emelet, 302-es terem

1089 Budapest Üllői út 82.

"Gondolkodás-technikák" - talán kicsit egyedi címválasztás. Ha viszont arra gondolunk, hogy különböző típusú gondolkodási módok, sémák léteznek a fejünkben, és mindegyiket jól lehet a munka, a tanulás során - a minket elérő brutális mennyiségű információ feldolgozásában, és a problémamegoldás során alkalmazni, akkor már nem is olyan szürreális a cím.

Probléma minden olyan kérdés, feladat, amelyre a választ, a megoldást nem tudjuk azonnal, pontosan megtalálni.

A tanulási helyzetekben a gondolkodási tevékenység elindítása, innovatív - kreatív utak megtalálása kapcsolatot teremt a fogalmak között, és motivációt, gondolkodó hallgatókat és köztisztviselőket teremt.

A problémamegoldás és a gondolkodás több módozatát is el lehet sajátítani. Ezek a technikák az egyén fejlődését segítik, általuk gyorsabban és pontosabban körvonalazódhat előttünk egy-egy adott probléma és így jobb kérdéseket tudunk feltenni, következésképp a válaszok, a döntések is jobbak és hatékonyabbak lesznek.

A képzés oktatója: Dr. Bokodi Márta

Az eseményen való részvétel – a fejlesztési program csoportok tervezhetőségére figyelemmel – regisztrációhoz kötött.

Üdvözlettel:

Kreatív Tanulás Program