KTP Szakmai Napok - 2022. december 1-2.

VR alkalmazása soft skill-ek fejlesztésében

220-as terem (Ludovika Szárnyépület)

220-as terem

Ludovika Szárnyépület

1089 Budapest Üllői út 82.

Soft skillek fejlesztésében több évtizede a strukturált tréning módszertana, illetve eszköztára bizonyult a leghatékonyabbnak. Az elmúlt évek tapasztalatai azt bizonyítják, hogy a puha készségek fejlesztésének eredményessége immerzív eszközökkel (AR/VR/MR) tovább fokozható. Ehhez – az adottságként kezelhető agyi plaszticitáson túl – szükség volt a technológiai fejlesztésekben áttörést jelentő stand alone VR szemüveg megjelenésére, amely maga a hardver is egyben, mobil, felhasználóbarát, mozgalmas helyzetekben is jól használható, és rendkívül intenzív, magával ragadó, multiszenzoriális élményt nyújt. A workshop egyrészt ebből az immerzív élményből ad ízelítőt különböző XR (Extended Reality) eszközökön (AR/VR/MR) keresztül, bemutatva egy pszichológusok által kidolgozott, hibrid tréningeken soft skillek fejlesztésére (az NKE ÁNTK-n is) használt alkalmazást, másrészt áttekintést nyújt a HR terén elérhető egyéb alkalmazásokról, ezek használatáról, eredményességéről, a területen folyó kutatásokról. Végül, a WS résztvevőivel a saját területükön ígéretesnek tűnő immerzív lehetőségek alkalmazását járjuk körül.

A workshop oktatója: Dr. Jenei Ágnes egyetemi docens, VR tréner

A workshop meghívott vendége: Kovács Gergely, védelmi innovációs XR (kiterjesztett valóság) szakértő

Az eseményen való részvétel – a fejlesztési program csoportok tervezhetőségére figyelemmel – regisztrációhoz kötött.

Tisztelettel kérjük, hogy 2022. 11. 21-ig legyen kedves regisztrálni.

Üdvözlettel:

Kreatív Tanulás Program