Vallás és Társadalom Kutatóintézet

Hagyomány és (át)változás a Távol-keleti társadalmak vallási életében 5.

Europe/Budapest
O-415 terem (Oktatási Központ)

O-415 terem

Oktatási Központ

1083 Budapest, Üllői út 82.
Leírás

A Nemzeti Közszolgálati Egyetem, Eötvös József Kutatóközpont, Vallás és Társadalom Kutatóintézete tisztelettel meghívja Önt a „Hagyomány és (át)változás a Távol-keleti társadalmak vallási életében” című előadássorozatra. 

Az előadássorozat célkitűzése: Betekintés a Távol-keleti társadalmak vallási életébe. Az előadások felépítése két pilléren nyugszik: terminusok ismertetése a hagyományos vallási életről fennmaradt írásos emlékek tükrében, valamint a vallások gyakorlati jelentőségének bemutatása a jelen társadalmi életben.

Ötödik előadás:

Buddhizmus (Indiai buddhizmus és a sinizált buddhizmus.)

Az előadás célja a buddhista alaptanítások átadása a dunhuangi Mogao barlangszentélyek kutatástörténete ismeretében.

A mai Kína északnyugati részén, Gansu tartományban fekszik a Kínát Nyugattal összekötő Szárazföldi Selyemút kiemelkedő jelentőségű oázisa, Dunhuang. A Dunhuang városától 25 km-re elhelyezkedő Ezer Buddha barlangtemplomok a kínai nemzeti örökség egyik gyöngyszeme, 1987 óta a világ kulturális örökségének helyszíne. A 735 barlangszentély közül 496 festett, falfestményei a buddhista művészet remekműveiként méltán szolgálnak alapul a Selyemúton terjedő különböző kulturális és filozófia eszmék ismertetésére, valamint vallási tanítások megismerésére. A szűkebb és tágabb értelemben vett társadalmi közösségek hétköznapi és ünnepi életének mind a mai napig meghatározó jelensége.

Előadó: Bagi Judit

Minden érdeklődőt szeretettel várunk!

A beszélgetésen való részvétel regisztrációhoz kötött.

A rendezvény kollégiumi pontszerző esemény

Szervező

EJKK Vallás és Társadalom Kutatóintézet

Golaritsné Richter Bernadett