LUDOVIKA FESZTIVÁL 2023-BAN IS
2023-ban május 11. és 13. között széles programkínálattal, hivatásrendi bemutatókkal, koncertekkel és Ludovika Szabadegyetemi előadásokkal várja az NKE az érdeklődőket a Ludovika Campuson. A három napon át tartó rendezvény programkínálata a hagyományokat követi: zene, tánc és a hivatásrendek bemutatói mellett újra érdekes előadásokkal, beszélgetésekkel várjuk a látogatókat május 11-én és 12-én.
A programterv összeállításánál továbbra is az egyetem kutatásaira, a képzések keretében elérhető tudásanyagra, valamint a közéletet tematizáló fontos témákra építettünk, amelyre korunk meghatározó hazai és nemzetközi szereplőit kérjük fel.
Tisztelt Érdeklődők!
Szeretnénk Önöket értesíteni, hogy az előadásra való jelentkezés maximális regisztrációs számmal lezárult.
Megértésüket köszönjük:
Szervezők
Dezső Tamás - a Migrációkutató Intézet igazgatója
Dezső Tamás a Migrációkutató Intézet igazgatója, történész, asszirológus, egyetemi tanár. 2001-től egyetemi docens az ELTE BTK Assziriológia és Hebraisztikai Tanszékén, az Ókortudományi Intézet intézetigazgató-helyettese, majd a kar kutatási dékánhelyettese. 2006-tól 2015-ig az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karának dékánja, a Tempus Közalapítvány kuratóriumának korábbi elnöke. 2014 óta nyolc alkalommal járt az iraki Kurdisztánban, melyek során régészeti és műemlékvédelmi kutatásokat folytatott, vizsgálta az üldözött keresztények helyzetét, és hat alkalommal járt az Iszlám Állam elleni harc frontján. Az elmúlt időszakban több elemzése jelent meg a közel-keleti népesedési és biztonsági helyzet migrációs vonatkozásairól.
Maróth Miklós - Széchenyi-díjas klasszika-filológus
Maróth Miklós Magyar Corvin-lánccal kitüntetett, Széchenyi-díjas magyar klasszika-filológus, orientalista, egyetemi tanár, az Avicenna Közel-Kelet Kutatások Intézetének igazgatója, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagja, 2008-tól 2014-ig alelnöke. Kutatási területe az ókori görög és keleti művelődés határterületi kérdései, ezen belül a filozófia. Nevéhez fűződik a berlini Turfan-gyűjtemény több szír kéziratának kiadása, illetve Közép-Ázsia történeti földrajzának számos vitás kérdésének tisztázása. Számos kitüntetése mellett 1998-ban Magyar Köztársaság Érdemrend Tiszti Keresztet, 2014-ben Akadémiai Jutalomérmet, 2016-ban Príma Primissima és Széchenyi díjat, 2018-ban pedig Corvin-láncot kapott.
Moderátor: Pócza István - szakmai programvezető, Batthyány Lajos Alapítvány
Várunk szeretettel minden érdeklődőt!
Rendezvény és Program Iroda