Kreatív Tanulás Program Szakmai Napok

VR alkalmazása soft skill-ek fejlesztésében

4. emelet 416. terem (Oktatási Központ)

4. emelet 416. terem

1083 Budapest, Üllői út 82.

Soft skillek fejlesztésében több évtizede a strukturált tréning módszertana, illetve eszköztára bizonyult a leghatékonyabbnak. Az elmúlt évek tapasztalatai azt bizonyítják, hogy a puha készségek fejlesztésének eredményessége immerzív eszközökkel (AR/VR/MR) tovább fokozható. Ehhez – az adottságként kezelhető agyi plaszticitáson túl – szükség volt a technológiai fejlesztésekben áttörést jelentő stand alone VR szemüveg megjelenésére, amely maga a hardver is egyben, mobil, felhasználóbarát, mozgalmas helyzetekben is jól használható, és rendkívül intenzív, magával ragadó, multiszenzoriális élményt nyújt. A workshop egyrészt ebből az immerzív élményből ad ízelítőt különböző XR (Extended Reality) eszközökön (AR/VR/MR) keresztül, bemutatva egy pszichológusok által kidolgozott, hibrid tréningeken soft skillek fejlesztésére (az NKE ÁNTK-n is) használt alkalmazást, másrészt áttekintést nyújt a HR terén elérhető egyéb alkalmazásokról, ezek használatáról, eredményességéről, a területen folyó kutatásokról. Végül, a WS résztvevőivel a saját területükön ígéretesnek tűnő immerzív lehetőségek alkalmazását járjuk körül.

A workshop oktatója: Dr. Jenei Ágnes egyetemi docens ÁNTK Társadalmai Kommunikáció Tanszék, VR tréner és Kovács Gergely, védelmi innovációs XR (kiterjesztett valóság) tanácsadó, HM

Az eseményen való részvétel regisztrációhoz kötött.

Várjuk szeretettel jelentkezését!

Kreatív Tanulás Osztály