Stratégiai Tanulmányok Intézete

Európa geopolitikai kihívásai Franciaországból nézve

Földszint-49. Zrínyi Miklós terem/Ludovika Főépület (Ludovika Főépület)

Földszint-49. Zrínyi Miklós terem/Ludovika Főépület

Ludovika Főépület

1083 Budapest, Ludovika tér 2.

A Nemzeti Közszolgálati Egyetem Stratégiai Tanulmányok Intézete

tisztelettel meghívja Önt soron következő

Európa Klub rendezvényére,

melynek vendége

Pascal Boniface,

a francia Nemzetközi Stratégiai Kapcsolatok Intézete alapító igazgatója,

akivel

Fejérdy Gergely

a Habsburg Ottó Alapítvány tudományos igazgatóhelyettese

és

Bartóki-Gönczy Balázs

az EJKK - Világűrjog és Politika Kutatóintézet intézetvezetője beszélgetnek.

Az előadás témája:

„Európa geopolitikai kihívásai Franciaországból nézve”

Köszöntőt mond:

Prőhle Gergely, STI igazgató

Helyszín: Ludovika Főépület, magasföldszint, Zrínyi terem (1083 Budapest, Ludovika tér 2.)

Időpont: 2023. április 13. (csütörtök) 16.30-18.30

Pascal Boniface a párizsi székhelyű, francia Nemzetközi Stratégiai Kapcsolatok Intézetének (IRIS) alapító igazgatója. A Paris-8 Egyetem Európai Tanulmányok Intézetének nemzetközi kapcsolatok professzora. 1991 óta a negyedévente megjelenő International and Strategic Review igazgatója, 1985 óta pedig a Strategic Yearbook szerkesztője. Több mint hatvan könyvet jelentetett meg a nemzetközi kapcsolatok, a nukleáris elrettentés és leszerelés, az európai biztonság, a francia külpolitika, valamint a közel-keleti konfliktus és annak Franciaországra gyakorolt hatásai témakörben. Különböző folyóiratokban publikált cikkei mellett Dr. Pascal Boniface nemzetközi témákat elemez saját YouTube-csatornáján és hetente megjelenő podcast műsorában „Comprendre le monde” (Értsd meg a világot), valamint blogján (IRIS, Mediapart), ezáltal korunk egyik legnépszerűbb geopolitikai elemzője.

A beszélgető partnerekkel áttekintik a Covid járvány és a több mint egy éve tartó ukrajnai háború következtében átalakuló európai geopolitikai helyzetet, külön hangsúlyt fektetve az ENSZ BT-tag, nukleáris hatalom, második legnagyobb (EEZ) tengeri területtel bíró Franciaország szerepére is. Tervek szerint szó lesz még védelempolitikáról, a nyersanyag és energia beszerzési láncokról, környezetvédelmi kihívásokról, az Afrika-EU viszonyról, az Emmanuel Macron elnök által felvetett „stratégiai szuverenitásról”, a nagyhatalmak (EU, USA, Kína) viszonyáról.

A beszélgetés nyelve francia, francia-magyar szinkrontolmácsolást biztosítunk.

Szeretettel várjuk rendezvényünkön!

Prőhle Gergely