Vallás és Társadalom Kutatóintézet

Természet és klímavédelem az egyházi tanításokban - Vallásközi párbeszéd a teremtésvédelem szolgálatában

Oktatási Központ/Földszint-I. Magyary Zoltán előadó (I. előadó) (Oktatási Központ)

Oktatási Központ/Földszint-I. Magyary Zoltán előadó (I. előadó)

1089 Budapest, Üllői út 82.

A Nemzeti Közszolgálati Egyetem, Eötvös József Kutatóközpont, Vallás és Társadalom Kutatóintézete és a Pázmány Péter Katolikus Egyetem, Szent II. János Pál Pápa Kutatóközpont Teremtésvédelmi Kutatóintézettisztelettel meghívja Önt a "Természet és klímavédelem az egyházi tanításokban" című konferenciájára.

A konferencia során a résztvevők megvizsgálják a nagy vallások környezetvédelemmel kapcsolatos társadalmi tanításait, az ezzel kapcsolatos párbeszéd szerepét, valamint olyan aktuális kérdéseket vitatnak meg, mint például a fogyasztás és az önkorlátozás, az energiaforrásokhoz és a természeti erőforrásokhoz való hozzáférés, vagy a teremtésvédelemmel kapcsolatos szakrális írások és vallási megnyilvánulások.’

A részletes programterv a csatolt mellékletben található.

Minden érdeklődőt szeretettel várunk!

A konferencián való részvétel regisztrációhoz kötött.

A rendezvény kollégiumi pontszerző esemény

Tisztelt PPKE Hallgatók!

Kérjük, hogy a tvki@ppke.hu email címen jelezzék, hogy melyik panelen, illetve melyik kerekasztal beszélgetésen kívánnak részt venni!

Köszönettel: a Szervezők

EJKK Vallás és Társadalom Kutatóintézet