Honvédelmi Jogi és Igazgatási Tanszék

A mesterséges intelligencia és a kutatás-fejlesztés kapcsolata

IMO épület/2. emelet-HHK - IMO konferencia terem (Zrínyi Miklós Laktanya és Egyetemi Campus)

IMO épület/2. emelet-HHK - IMO konferencia terem

Zrínyi Miklós Laktanya és Egyetemi Campus

Az innováció és technológia határait feszegető workshopunkat a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Honvédelmi Jogi és Igazgatási Tanszéke, valamint Informatikai Tanszéke közös szervezésében rendezzük meg. A rendezvény középpontjában a mesterséges intelligencia alapú felületek alkalmazásainak felfedezése áll a hadtudományi kutatások terén. A mesterséges intelligencia az állam alapvető funkcióira is hatással van, így a rendezvény a védelem és biztonság kérdéskörére is kitér. A mesterséges intelligencia technológiák dinamikus fejlődése új dimenziókat nyit meg a kutatások számára, lehetővé téve a tudományos folyamatok hatékonyabbá tételét, kezdve az adatgyűjtéstől, egészen az eredmények publikálásáig. A workshop kiemelt témája az AI Act elfogadása és annak kevésbé közismert hatásai a kutatói munkára. Az esemény azért jött létre, hogy összehozza a szakértőket, kutatókat és érdeklődőket, és intenzív párbeszédet nyisson a hadtudományi kutatásokban alkalmazható változatos mesterséges intelligencia-technológiákról és kutatási módszerekről, különös tekintettel a szerzői jogokra.

Időpont:      2024. február 8. 14:00-15:45

Helyszín:     IMO konferencia terem

PROGRAM:

14:00-14:05

Dr. Petruska Ferenc alezredes (tanszékvezető egyetemi docens, NKE HHK Honvédelmi Jogi és Igazgatási Tanszék)

Köszöntő

14:05-14:25

Fehér András alezredes (tanársegéd, NKE HHK Informatikai Tanszék)

Adjunk hatékonyabb parancsokat a mesterséges intelligenciáknak!

14:25-14:45

A felsőoktatásban zajló versengés mesterséges intelligencia alapú platformok között

14:45-15:05

Dr. Kelemen Roland (tudományos munkatárs, NKE HHK Honvédelmi Jogi és Igazgatási Tanszék)