Honvédelmi Jogi és Igazgatási Tanszék

A VÉDELMI-BIZTONSÁGI SZABÁLYOZÁSI REFORM RENDSZERTANI , TÖRTÉNETI ÉS KORTÁRS ALAPKÉRDÉSEI

A Nemzeti Közszolgálati Egyetem Védelmi-Biztonsági Szabályozási és Kormányzástani Kutatóműhelye, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem, Hadtudományi és Honvédtisztképző Kar, Honvédelmi Jogi és Igazgatási Tanszéke, valamint Magyar Katonai Jogi és Hadijogi Társaság szervezésében szakmai műhelykonferencia kerül megrendezésre.

A rendezvény a Nemzeti Közszolgálati Egyetem TKP2021-NVA-16 azonosító számú projektje keretében, az Innovációs és Technológiai Minisztérium Nemzeti Kutatási Fejlesztési és Innovációs Alapból nyújtott támogatásával valósul meg.

Időpont:      2022. december 14.

Helyszín:     A rendezvény on-line keretek között kerül megrendezésre

PROGRAM:

14:00-14:05           Dr. Petruska Ferenc PhD (tanszékvezető egyetemi docens, NKE HHK)

Köszöntő

14:05-14:20           Dr. Kelemen Roland PhD (egyetemi adjunktus, SZE DFK)

A védelmi-biztonsági szabályozási reform egyes hazai történeti előzményeinek áttekintése

14:20-14:35           Dr. Farkas Ádám PhD (tudományos főmunkatárs, NKE HHK)

A védelmi-biztonsági reform fő jogalkotási döntéseinek komplex hatásai, lehetőségei és kihívásai

14:35-14:50           Dr. Kádár Pál PhD (főigazgató, Védelmi Igazgatási Hivatal)

A védelmi-biztonsági szabályozási reform céljai és további lehetséges folyamatai

14:50-15:05            Dr. Vikman László (jogi referens, KNBSZ)

Nemzetközi kitekintés az összkormányzati válságkezelés 21. századi megoldásaira

15:05-15:20            Kérdések

15:20-15:30           Dr. Kádár Pál PhD (főigazgató, Védelmi Igazgatási Hivatla)

Zárszó

Az eseményen történő részvétel előzetes regisztrációhoz kötött.

Regisztrálni az alábbi linken lehet: https://ludevent.uni-nke.hu/event/2585/

A csatlakozáshoz szükséges Microsoft Teams linket a résztvevők e-mailben kapják meg a konferenciát megelőzően.

HHK Honvédelmi Jogi és Igazgatási Tanszék

NKE Hallgató