A VERSENYKÉPESSÉG ERŐSÍTÉSE SÁTOR/BOOSTING EU'S COMPETITIVNESS TENT

Race or Rage: The EU's Battle for Competitiveness

Előadó: Jan Zujewic - alapító elnök, Poznańi Intézet /Founder of the Poznań Institute, Liliana Smiech nemzetközi főigazgató, NKE / International Director General, LUPS

A versenyképesség erősítése sátor/Boosting EU’s Competitivness (Orczy-park)

A versenyképesség erősítése sátor/Boosting EU’s Competitivness

Orczy-park

1089 Budapest, Orczy út 1.

A képen embléma látható

Automatikusan generált leírás

LUDOVIKA FESZTIVÁL 2024-BEN IS

2024-ben május 09. és 11. között széles programkínálattal, hivatásrendi bemutatókkal, koncertekkel és Ludovika Szabadegyetemi előadásokkal várja az NKE az érdeklődőket a Ludovika Campuson. A három napon át tartó rendezvény programkínálata a hagyományokat követi: zene, tánc és a hivatásrendek bemutatói mellett újra érdekes előadásokkal, beszélgetésekkel várjuk a látogatókat május 9-én és 10-én.

Jan Zujewicz - alapító elnök, Poznańi Intézet

A Poznańi Intézet alapítója, a Poznańi Gazdasági Kongresszus létrehozója. Gazdasági tanulmányait a Poznańi Gazdasági Egyetemen végezte. Korábban tanácsadói szerepet töltött be a lengyel kormány legnagyobb adóhiányt lezáró akciójában. Emellett dolgozott a Caritas Lengyelországnál, a Nemzeti Szabadság Intézetnél és a Miniszterelnöki Hivatalban. Az utóbbi években a „Centralny Port Komunikacyjny”-nél dolgozott, ahol vezette a Lengyelország történelmének legnagyobb beruházásával foglalkozó sajtóirodát. Vállalkozó, nemzeti és nemzetközi társadalmi projektek koordinátora, közönségkapcsolati tréner és társadalmi aktivista.

Liliana Smiech - nemzetközi főigazgató, NKE

A Nemzeti Közszolgálati Egyetem nemzetközi főigazgatója. A MIRAI Politics&Security japán kormányprogram ösztöndíjasa. Az „Energiaszegénység – A háztartások helyzete 2021-ben” című jelentés társszerzője. A Warsaw Institute agytröszt korábbi elnöke. A Varsói Intézet alapítványi tanácsának elnöke. A Közép- és Kelet-Európa Tanács alapítványi tanácsának tagja. Kutatói asszisztens a Krakkói Közgazdaságtudományi Egyetemen. A Lengyel Gazdasági Társaság tagja. Nemzetközi Üzleti Öregdiák a Krakkói Közgazdasági és Energiatudományi Egyetemen, a Varsói Közgazdasági Karon. A HarvardX-en az Energy Within Environmental Constraints szakot, az MITx-en pedig Energy Economics and Policy szakot végzett. Liliana Śmiech az Európai Parlamentben és nagyobb multinacionális vállalatoknál szerzett szakmai tapasztalatot. Fő érdeklődési köre az energiaátállás, a fenntartható fejlődés és a geopolitika. Magánéletében matróz, méhész, bíró és ritmikus gimnasztika edző.

Jan Zujewicz - Founder of the Poznań Institute

Founder of the Poznań Institute, initiator and creator of the Poznań Economic Congress. He graduated in Economics from the Poznań University of Economics and Business. In the past, he supported Ministers of Finance in the largest tax gap sealing programme in Poland, and also worked for Caritas Poland, the National Freedom Institute and the Ministry of Infrastructure. In recent years, he has been working for the Centralny Port Komunikacyjny, where he led the press office for the largest investment in Poland's history. Entrepreneur, coordinator of national and international social projects, public communication trainer and social activist.

Liliana Smiech - International Director General (LUPS)

Director General for International Affairs at Ludovika University of Public Services. Scholarship holder of the Japanese government programme MIRAI Politics&Security. Co-author of the report “Energy Poverty – Situation of Households in 2021”. Former president of think tank Warsaw Institute. Chairwoman of the foundation council of Warsaw Institute. Member of the foundation council of the Central and Eastern Europen Council. Reserach assistant at Krakow University of Economics. Member of The Polish Economic Society. Alumna of International Business from the Krakow University of Economics and Energy Studies at the Warsaw School of Economics. She finished Energy Within Environmental Constraints at HarvardX and Energy Economics and Policy at MITx. Liliana Śmiech has gained professional experience in the European Parliament and in major multinational corporations. Her main interests are energy transition, sustainable development and geopolitics. Privately, she is sailor, beekeeper, judge and coach of rhythmic gymnastics.

Az előadás angol nyelven zajlik! The language of the event is English.

Várunk szeretettel minden érdeklődőt!

Rendezvény és Program Iroda

Érdeklődő