A VERSENYKÉPESSÉG ERŐSÍTÉSE SÁTOR/BOOSTING EU'S COMPETITIVNESS TENT

A termelékenységi kihívások kezelése az EU-ban / Navigating the Productivity Challenge for EU

Előadó: Christian H.M. Ketels - a Harvard Business School tudományos főmunkatársa / member of the Harvard Buisness School, Dr. Kutasi Gábor - intézetvezető, Gazdaság és Versenyképesség Kutatóintézet / Head of Research Institute of Economy and Competitiveness, Moderátor: Dr. Czeczeli Vivien adjunktus, NKE / Assistant Professor, LUPS Faculty of Public Governance and International Studies

A versenyképesség erősítése sátor/Boosting EU’s Competitivness (Orczy-park)

A versenyképesség erősítése sátor/Boosting EU’s Competitivness

Orczy-park

1089 Budapest, Orczy út 1.

A képen embléma látható

Automatikusan generált leírás

LUDOVIKA FESZTIVÁL 2024-BEN IS

2024-ben május 09. és 11. között széles programkínálattal, hivatásrendi bemutatókkal, koncertekkel és Ludovika Szabadegyetemi előadásokkal várja az NKE az érdeklődőket a Ludovika Campuson. A három napon át tartó rendezvény programkínálata a hagyományokat követi: zene, tánc és a hivatásrendek bemutatói mellett újra érdekes előadásokkal, beszélgetésekkel várjuk a látogatókat május 9-én és 10-én.

Christian H.M. Ketels - a Harvard Business School tudományos főmunkatársa

Christian Ketels a Harvard Business School tagja, ahol Prof. Michael Porter Stratégiai és Versenyképességi Intézetének vezető munkatársaként szolgál. A Dán Innovációs Alap igazgatója és társelnöke, a TCI hálózat tanácsadó testületének és az Orkestra, a Baszk Versenyképességi Intézet tudományos tanácsadó testületének elnöke. A Boston Consulting Group vezető közgazdásza volt, ahol a BCG Henderson Institute Makroökonómiai Központját vezette. Ph.D. fokozatát a London School of Economics közgazdasági szakán szerezte.

Kutatási területe a vállalati stratégia és az elhelyezkedés kapcsolata, valamint a versenyképesség különböző földrajzi szinteken, különösen Európában.

Dr. Kutasi Gábor - intézetvezető, Gazdaság és Versenyképesség Kutatóintézet

Közgazdaságtudományi PhD-fokozattal rendelkezik, habilitált egyetemi docens, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Gazdaság és Versenyképesség Kutatóintézetének vezetője, a Magyar Külgazdasági és Külügyi Intézet külső kutatója, a Prágai Közgazdaságtudományi Egyetem és a Corvinus Egyetem vendégoktatója, a KAAD Osteuropaprogram és a Magyar Tudományos Akadémia Bolyai-ösztöndíjasa volt, a Magyar Nemzeti Bank és a Zeppelin Egyetem volt kutatója.

Oktatási-kutatási területe az államadósság fenntarthatósága, a költségvetés növekedési hatása, fizetésimérleg folyamatok és a bankszektor tőkemegfelelősége.

Moderátor: Dr. Czeczeli Vivien - adjunktus, NKE

Közgazdász, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem adjunktusa, az Egyetem Gazdasági és Versenyképességi Kutatóintézetének junior kutatója.  2017-ben szerzett közgazdász diplomát a Pannon Egyetemen Nemzetközi Gazdaság és Üzleti szakon. Fő kutatási területei a nemzetközi gazdaságtan és a monetáris közgazdaságtan.

Christian H.M. Ketels - member of the Harvard Buisness School

Christian Ketels is a member of the Harvard Business School faculty where he serves as the Principal Associate at Prof. Michael Porter’s Institute for Strategy and Competitiveness. He is a Director and Co-Chair of the Innovation Fund Denmark, chairs the Advisory Board of the TCI Network and the Scientific Advisory Board of Orkestra, the Basque Institute for Competitiveness. He was Chief Economist of the Boston Consulting Group, where he was heading the Center for Macroeconomics at the BCG Henderson Institute. He holds a Ph.D. in Economics from the London School of Economics.

Dr Ketels' research interests focus on the relationship between company strategy and location and on competitiveness at different geograpic levels, especially in Europe.

Dr. Gábor Kutasi - Head of Economy and Competitiveness Research Institute

PhD of economics, Dr. Habil, associate professor and head of Research Institute of Competitiveness and Economy in the Ludovika University of Public Service, external researcher of the Institute of the Hungarian Foreign Affairs and Trade, guest lecturer of Prague University of Economics and Corvinus University of Budapest, former scholar of KAAD Osteuropaprogramm and the Hungarian Academy of Science Bolyai Scholarship, former researcher of National Bank of Hungary and Zeppelin University.

Moderator: Dr. Vivien Czeczeli Assistant Professor, LUPS Faculty of Public Governance and International Studies

Economist, Junior Researcher at the Economy and Competitiveness Research Institute of the Ludovika University of Public Service, Assistant Professor at the University of Public Service. She graduated as an economist in International Economy and Business from the University of Pannonia in 2017. Her main research areas are international economics and monetary economics.

Az előadás angol nyelven zajlik! The language of the event is English.

Várunk szeretettel minden érdeklődőt!

Rendezvény és Program Iroda

Érdeklődő